Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tatre sa darí v Dunajskej Lužnej, pridáva ďalšie byty

12.08.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Hoci debata o výhodách a nevýhodách sťahovania sa z mesta do satelitných obytných zón silnie, stále je záujem o podobné bývanie. Na odbyt idú dokonca aj bytovky mimo hlavného mesta, nielen stavebné pozemky a rodinné domy. Dobrým príkladom sú Vilové domy Dunajská Lužná od spoločnosti Tatra Residence, developerskej dcéry Tatra banky.

  • Tlačiť
  • 0

Po prvých dvoch vypredaných etapách spúšťa tretiu. V rámci nej vznikne na rohu Hlavnej a Krajnej ulice v štyroch bytovkách ďalších 40 bytov. Všetky sa už začínajú stavať – pôjde o štvorpodlažné domy označené G, H, I a J po desiatich bytoch.

V ponuke sú jednotky s obytnou plochou od 52 m2 po viac než sto štvorcov, tie na prízemí majú aj predzáhradky. Ich ceny sa pohybujú medzi 1 150 až necelých 1 300 eur/m2 s daňou, čo znamená cenovky najlacnejších dvojizbových menej než 70-tisíc. Ide o podobné úrovne ako v predošlých etapách. K bytom je na predaj ešte parkovacie miesto za 2 700 eur a pivničná kobka za 1 060.

Tatra Residence hlási vypredanie oboch predošlých fáz, aj z aktuálnej tretej je už niekoľko bytov rezervovaných. Výstavbu všetkých štyroch objektov začali v uplynulých mesiacoch, dokončenie prvých dvoch je naplánované na jeseň budúceho roka, zvyšok do jeho konca. Podľa plánov tu malo celkovo vyrásť dvanásť domov, chýbajú teda ešte dve.

Developerská spoločnosť postavila napríklad petržalské TatraCity, ako aj Tatra Grand Residence na alebo Tatra Danube Residence v centre Metropoly. Dokončila aj menšie nákupné centrum Glavica pri vstupe do Devínskej Novej Vsi, v jeho blízkosti plánuje stavať aj byty. Okrem toho stojí za obchodným centrom Dubrawa na okraji bratislavskej Dúbravky a patrí jej kedysi plánovaný projekt Olympia.

Vilové domy Dunajská LužnáZdroj: Philip Darázs

Satelitné obytné zóny prinášajú pre mnohých obyvateľov veľkých miest vítaný únik od mestského ruchu. Okolo Bratislavy, ale aj ďalších slovenských sídel ich vzniklo v posledných rokoch niekoľko a postupne sa zapĺňajú novými obyvateľmi, čo nafukuje pôvodné obce.

Vyšší počet obyvateľov však okrem prirodzene slabšej občianskej vybavenosti vedie k zhoršovaniu dopravnej dostupnosti, a tak v poslednom období tento spôsob bývania stráca na popularite.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Tatra residence

Diskusia (0 reakcií)