Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Titus v Košiciach kolauduje prvé z 200 bytov

22.11.2011, 12:10 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Miestna firma dokončila úvodnú etapu projektu na Popradskej ulici

  • Tlačiť
  • 0

Na košickom sídlisku Terasa pribudli nové byty v projekte Pri borovicovom háji. Ide o jeden z najväčších rezidenčných komplexov v meste v poslednej dobe. Developerská spoločnosť Titus postavila v prvej etape na Popradskej ulici 114 bytov v piatich domoch.

„Prebieha kolaudačné konanie,“ pre TRENDreality.sk približuje Lukáš Andráš, konateľ investorskej spoločnosti. Podľa neho právoplatnosť očakávajú v najbližších týždňoch a prví obyvatelia sa tak majú sťahovať začiatkom budúceho roka.

Z úvodnej fázy je aktuálne predaných 60 percent bytov, v ponuke boli prevažne trojizbové. „Ich priemerná cena dosahuje 1 500 až 1 600 eur za štvorcový meter vrátane DPH,“ hovorí L. Andráš. Ponúkajú rôzne orientácie na svetové strany a cena sa odvíja aj podľa poschodia.

Vo výstavbe pokračuje druhá etapa, ktorá prinesie ďalších približne 90 bytov, ktoré zatiaľ nie sú v ponuke na oficiálnej webstránke. Ich predaj však už podľa zástupcu spoločnosti prebieha. Ceny nie sú zverejnené, no majú byť identické ako v prípade dokončovanej etapy.

Celkovo tak v projekte vznikne 207 bytov v desiatich domov, čo je menej než v pôvodných plánoch. Dôvodom je prekreslenie jedného objektu, kvôli ktorému sa zmenila svetlotechnika, a tá už nedovolila vytvoriť byty. Tieto priestory budú teda určené pre nebytové, najmä administratívne využitie.

Pod celým projektom developer postavil jedno podzemné podlažie parkovania, kde vzniklo 350 státí. „Počítame aj s výstavbou parkovacích miest na povrchu, na úvod prvých 19 pre návštevy, neskôr aj s ďalším parkoviskom,“ vysvetľuje L. Andráš. Podľa neho v projekte vznikne aj občianska vybavenosť, napríklad fitnes, potraviny, či čistiareň.

Titus je stavebná a obchodná firma so vznikom v roku 1990. V Košiciach postavila bytovky na Klimkovičovej ulici a projekt Titus-Girbeš v rovnakej lokalite. Projekt s 18 veľkými bytmi a radovými rodinnými domami vybudovala aj blízko bratislavskej Železnej studničky.

Zobraziť Titus Popradská na väčšej mape

Vizualizácia – Titus

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)