Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tretiu vežu na Bajkalskej vztýčia neskôr

16.10.2007, 23:14 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Bytový komplex v širšom centre dostavajú s predstihom.

  • Tlačiť
  • 2

Polyfunkčný komplex III veže na bratislavskej Bajkalskej ulici je takmer vypredaný. V prvých dvoch vežiach, ktoré sa už stavajú je podľa manažéra predaja Michala Pauera z realitnej kancelárie Lexxus predaných zhruba 91 percent bytov. Ceny sa podľa internetovej stránky projektu pohybujú od 60 do 80-tisíc Sk/m2. Zákazníkov priťahujú najmä 2-izbové byty.

Developerská firma Cresco spolu s írskym investorom Quinlan Private Golub sa do výstavby komplexu III veže pustili vlani v auguste. Stavbu financuje Tatra banka, práce vykonávajú rakúska firma Alpine Bau spolu s Chemkostavom Michalovce. Elipsovité Tri veže v širšom centre Bratislavy by mali stáť zhruba 1,7 mld. Sk. Po dokončení pôjde o druhý najväčší novodobý obytný projekt po Koloseu na Tomášikovej ulici, vzdialenom zhruba kilometer.

3veze_stavba_upr.jpg

Areál v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto má mať okrem troch bytových vežiakov s 633 bytmi na 24 poschodiach a výškou 73 metrov aj štvorpodlažnú obchodno-oddychovú časť, z ktorej výškové budovy vyrastajú. Budú v nej obchodné prevádzky a reštaurácie, či fitnescentrá, ako aj vchody do vežiakov, prípadne parkovacie priestory. Celkovo poskytne zhruba 4000 m2 prenajímateľnej plochy pre obchody a služby.

Celý komplex by mali dokončiť oproti pôvodným plánom skôr – na jar 2009. Zmenou je však výstavba tretej veže, ktorá sa nezačala stavať spolu s prvými dvoma, ale plánuje sa vybudovať až v čase ich dokončovania. Zatiaľ je v nej podľa internetovej stránky projektu predaných len 16 bytov, ďalšie sú zarezervované a väčšina zatiaľ nie je v ponuke.

3veze_upr.jpg

Developer pri predaji ponúka výhodné podmienky financovania, keď zákazníkovi stačí pri podpísaní zmluvy o budúcej zmluve zložiť iba 20 percent z ceny bytu, zvyšných 80 % môže zaplatiť pri odkúpení a prevzatí bytu po dokončení. Elipsovité veže poskytnú napríklad 24-hodinovú službu, štandardnú digitálnu televíziu a širokopásmový internet, na streche partera vybudujú oddychový parčík prístupný iba pre obyvateľov budov.

3veze_recepcia_upr.jpg

Podľa informácií developera je o byty v komplexe veľký záujem zo strany zahraničných klientov, najmä z Írska, odkiaľ pochádza člen konzorcia Quinlan, Veľkej Británie či Rakúska. Podiel zahraničných klientov na kúpe bytov by mal dosahovať až 60 percent, čo je zrejme najvyšší podiel zo všetkých slovenských rezidenčných projektov.

Keďže títo majitelia budú v kúpených bytoch bývať iba výnimočne, malo by to upokojiť obavy z dopravnej situácie na rušnej Bajkalskej ulici po dokončení vyše 600-bytového areálu a nákupného centra.

3veze_pohlad_upr.jpg

V blízkosti Troch veží sa navyše pripravujú ďalšie väčšie projekty, ako je napríklad prestavba futbalového štadióna Slovana na multifunkčnú budovu s nákupným centrom a ďalšími objektmi. Chystajú sa aj vežiaky Saida a Olympia v ďalšej časti Bajkalskej ulice, či Eden park na Drieňovej.

Nedávno sa objavila aj informácia o uvažovanom zlepšení prejazdnosti Bajkalskej ulice vybudovaním estakády práve v oblasti Troch veží a futbalového štadióna. V blízkosti sa totiž nachádza aj nástupisko prímestskej autobusovej dopravy, nákupno-administratívne centrum Polus a športové haly.

Vizualizácie - IIIVeže, foto - Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 2

Súvisiace články

Veľkou lyžicou na byty

V regiónoch sa objavil silný dopyt po nehnuteľnostiach, zatiaľ je však citlivý na ceny

Pri Istrocheme chystajú 400-bytový areál

Lakeside majú stihnúť do jari

Nové Slovany budú mať 28 poschodí

Prenajímate? Zaregistrujte sa!