Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tujetoin na konci Dúbravky spúšťa druhú etapu

24.07.2015, 05:40 | lmi | © 2015 News and Media Holding

Na okraji bratislavskej Dúbravky pribudnú k existujúcim dvom ďalšie dve bytovky. Projekt pomenovaný Tujetoin od investorskej spoločnosti Bencont Development nedávno ohlásil hotovú hrubú stavbu prvých dvoch objektov, v týchto dňoch spúšťa výstavbu druhej etapy.

  • Tlačiť
  • 3

Vyrastú vo vnútornej časti pozemku a obe nové bytovky prinesú dokopy 45 bytov na najviac ôsmich poschodiach. Ich ceny sa pohybujú od 86-tisíc eur za jednu izbu po 149-tisíc vrátane DPH za tri izby, čo je po prepočte približne 1 700 až 2-tisíc eur/m2. Každý byt má balkón. Vznikne aj 45 parkovacích miest, prvých pätnásť predaných bytov získa jedno státie v cene.

Kolaudácia druhej časti objektu je naplánovaná na november 2016. „Viacerí v prvej etape ocenili možnosť zmeniť byt podľa svojich potrieb priamo počas výstavby. Najčastejšie sa takto menili byty z dvojizbových na trojizbové,“ hovorí Martin Šimurda, riaditeľ firmy.

Tujetoin má celkovo potenciál pre približne 190 bytov, z čoho prvú etapu so 48 bytovými jednotkami plánujú skolaudovať na jar 2016. Predaných je 38 bytov.

Bencont v posledných rokoch buduje aj novú obytnú štvrť Jurský park na okraji Svätého Jura smerom z Bratislavy do Pezinka. Postavil tu viac než tri stovky bytov a rodinných domov, vyrástli aj radové domy, supermarket a materská škola. Firma stavia aj zónu Nový Martin v tomto okresnom meste na severe Slovenska.

Tujetoin - aktuálny stavZdroj: Bencont Development

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Bencont Development