Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Učilište v Ružinove prestavia Shark na byty

08.01.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Vlastnú výškovú budovu predajca IT stavať nebude, zrekonštruuje bývalé učilište

  • Tlačiť
  • 0

Kancelárska budova na konci Ružinovskej ulice vedľa predajne a centrály Lidla prejde rekonštrukciou. Začiatkom budúceho roka by sa sem mohli sťahovať prví obyvatelia nových štartovacích bytov.

Spoločnosť Ružinovská 1 patriaca podnikateľom z informatického biznisu či cestovného ruchu plánuje v budove, ktorá bola súčasťou zrušeného stredného odborného učilišťa, vytvoriť sto jednoizbových bytov.

Byty by mali mať rozlohu okolo 37 štvorcových metrov a malé balkóny. Súčasťou projektu sú aj práčovne a sušiarne na každom druhom obytnom podlaží. Na pozemku okolo osempodlažnej budovy má podľa zámeru vzniknúť 115 parkovacích miest.

V rámci rekonštrukcie sa má odstrániť súčasný vstup do domu, čím sa zmenšia nevyužiteľné chodby, skráti prístup k výťahom a vzniknú ďalšie parkovacie miesta.

Polyfunkčný dom Ružinovská 1Zdroj: Ružinovská 1

Zachované zostanú štyri ambulancie, ktoré sa presunú zo suterénu na prízemie. V suteréne bude kotolňa, technické vybavenie pre dom a pivnice k bytom.

Rekonštrukcia by sa mala podľa zámeru predloženého štátnym úradom začať ešte v prvom polroku tohto roku a skončiť do konca roka. Celkové náklady odhaduje investor na 1,6 milióna eur.

Investor, eseročka Ružinovská 1 vlastnená Shark Investom a podnikateľmi okolo spoločností ako Agem či Koala Tours, odkúpila nehnuteľnosti vlani v júni.

Polyfunkčný dom Ružinovská 1 - súčasný stavZdroj: Ružinovská 1

Pôvodne vlastnil celý objekt okolo učilišťa fond, za ktorým stoja developerské firmy Reform Capital a Realiz. Pripravovali tu výstavbu šiestich domov s takmer dvesto bytmi a komerčnými priestormi.

Časť areálu kúpila spoločnosť Lidl, ktorá tu v novembri 2011 otvorila predajňu a svoju slovenskú centrálu.

Shark Invest chcel pred časom stavať vlastnú 11-podlažnú administratívnu budovu s apartmánovým bývaním nazvanú Shark Centrum o kúsok ďalej, za obratiskom električiek. Projekt získal v roku 2009 územné rozhodnutie. Štyridsaťárový pozemok napokon vlani kúpila Billa.

V lokalite je aktuálne vo výstavbe viac ako stovka bytov. Oproti učilišťu cez Ružinovskú ulicu vyrastá 10-poschodová bytovka Ružinovská 44 so 110 bytmi a apartmánmi. Za obratiskom električiek zas vzniká 25 bytov v dvoch trojpodlažných domoch.

View Polyfunkčný dom Ružinovská 1 in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)