Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Upomienky od exekútora

17.03.2011, 00:01 | Alexander Kmeť, hypotekárny poradca

Hypotekárna poradňa: Pri problémoch so splácaním úveru sa banka najprv pokúša nájsť vhodné riešenie

  • Tlačiť
  • 0

Dostal som sa do situácie, že nedokážem ďalej splácať svoj hypoúver. Došlo to tak ďaleko, že mi prišlo niekoľko upomienok, aj list od exekútora. Nechcel by som prísť o svoj byt, preto vás prosím o radu, ako túto situáciu vyriešiť.

V takýchto prípadoch je najdôležitejšie komunikovať s bankou hneď ako zistíte, že nie ste schopný splácať úver. Banka tento prístup ocení určite viac, ako keď svoju platobnú neschopnosť tajíte alebo otvorene neriešite.

Pri problémoch so splácaním úveru sa banka v spolupráci s Vami najprv pokúša nájsť vhodné riešenie. Či už pomocou predĺženia lehoty splatnosti úveru alebo pomocou odloženia splátky istiny, prípadne odloženia celej výšky splátky na určité limitované obdobie.

Ak ani po tejto lehote nie ste schopný úver riadne splácať, navrhne Vám banka predaj nehnuteľnosti a predčasné splatenie úveru. Ak s takouto možnosťou nesúhlasíte, banka pristúpi k realizácií záložného práva a svoju pohľadávku si uplatní prostredníctvom exekúcie.

Možnosťou, ako sa vyhnúť predaju nehnuteľnosti, je poskytnúť dočasne nehnuteľnosť na prenájom a zabezpečiť si tak peňažné prostriedky na splácanie úveru.

Autor pracuje v spoločnosti VINDICO Mortgage & Insurance parnter, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hypotekárna poradňa

Súvisiace články

Ako sa brániť pred exekútorom

Realitno-právna poradňa: Vzhľadom k zásadám Exekučného poriadku má byť oprávnený uspokojený len z vecí, ktoré sú majetkom povinného

Zablokovaný účet v exekúcii

Vallo chce zvýšiť daň z nehnuteľností o desiatky percent

Projekt s dvesto bytmi po rokoch ožíva. Stavať ich ide sponzor Smeru

Česi sa pripravujú na malú revolúciu v realitách

Diskusia (0 reakcií)