Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Uptown Koliba – zo 45 stavebných pozemkov na Kolibe stále väčšina voľná

29.04.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Bratislavská Koliba je domovom viacerých novostavieb a rodinných domov, v jej tichšom kúte zasa vzniká celá obytná zóna. Projekt Uptown Koliba vyrástol v časti Briežky na konci Sliačskej ulice dostupnej cestou oproti čokoládovni Figaro.

  • Tlačiť
  • 0

Rakúska developerská skupina Soravia, ktorej patrí aj druhá, skoro úplne prázdna fáza, obchodného centra Shopping Palace na Zlatých pieskoch, tu predáva 45 stavebných pozemkov. Územie je už zasieťované s vybudovanými cestami a chodníkmi, čaká sa na výstavbu prvých domov. Na vrchu územia vznikla aj menšia vyhliadka.

Parcely majú výmeru od necelých šiestich po viac než desať árov. Ich ceny sa pohybujú medzi 350 až 505 eur/m2. Hoci predaj spustil developer v roku 2012 a výstavbu sietí ešte predtým, dnes je podľa oficiálnej webstránky predaných len šesť pozemkov.

Celé územie má viac než 2,7 hektára, sčasti je ohraničené vinicami, z druhej strany zasa menšou zástavbou rodinných domov a prístupovou cestou do lesa pod Kamzíkom.

Uptown Koliba - aktuálny stav

Pozemková zóna predtým známa aj ako Koliba – Briežky je v pláne už niekoľko rokov, vo výstavbe taktiež. Hoci kopec nad hlavným mestom je častým miestom novostavieb, stavebných pozemkov je tu minimum. Zväčša sú na predaj záhradky, staršie rodinné domy alebo obytné novostavby.

Soravia Group postavila prvý retail park v Bratislave na Rožňavskej ulici, kde teraz z veľkej časti sídli predajca nábytku Möbelix. Neskôr neďaleko Zlatých pieskov postavila obchodné centrum Shopping Palace, ku ktorému koncom roka 2009 pribudla druhá etapa. Projekt, ktorý má v súčasnosti troch rôznych majiteľov a správcov, však zažíva zmätky okolo svojej budúcej podoby.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)