Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V areáli Filiálky začínajú stavať Urban Residence

13.10.2016, 15:42 | TREND.sk

Spustnutý areál bývalej bratislavskej železničnej postupne ožíva. Luxembursko-slovenský developer Lucron Development začína výstavbu obytných domov s názvom Urban Residence. Kolaudácia prvej etapy projektu je naplánovaná na začiatok roka 2018.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

V týchto dňoch prebieha príprava staveniska, ktoré by ku koncu týždňa malo byť pripravené k začatiu výstavby. Zároveň s výstavbou Lucron Development spúšťa aj predaj druhej etapy.

Autormi finálneho konceptu sú Compass Architekti. Ich zámerom bolo oživenie verejného priestoru na oboch stranách Račianskej ulice. Projekt si z Račianskej ulice zachová charakter mestskej triedy so službami a obchodmi, kým na druhej strane bytového domu bude oddychová zelená zóna v podobe parku s rozlohou 6-tisíc štvorcových metrov.

Neprehliadnite

Prechodné pasáže, spájajúce Račiansku ulicu s vnútroblokom a Kukučínovou ulicou otvoria obytný komplex obyvateľom zo susedstva. 

„Susedia sa môžu tešiť na nové kultivované prostredie, obchody a služby. Vzniknú nové chodníky a cyklochodník. Vďaka pasážam bude vnútorný park a ihrisko slúžiť aj obyvateľom susedných domov. Lokalita dostane moderný ráz pri zachovaní mestského vzhľadu,“ hovorí zástupca investora Peter Kavecký.

Projekt tvoria tri samostatné bytové domy: sedempodlažný dom, ktorý bude lícovať Račiansku ulicu, druhý dom so 7 nadzemnými podlažiami a dvoma ustúpenými, ktorý uzatvára vnútroblok. Tretí z objektov je navrhnutý ako 12-podlažný bodový dom v susedstve projektu Pri Mýte.

Investor poskytne priestor občianskej vybavenosti v podobe reštaurácie, bistra, kaviarní či freshmarketu. Nový štandard bývania prinesú aj moderné detaily ako kryté parkovisko bicyklov, parkovisko skútrov či nabíjacia stanica pre elektromobil.

Novinkou je okrem bytov koncept apartmánového bývania. Krátkodobé nájmy aj na menej ako 12 mesiacov sú na západe bežné a veľmi obľúbené. Slúžia nielen cudzincom ako prechodné bývanie, ale aj mladým ľuďom, ktorí ocenia naviac platené služby spojené s údržbou bytu, ale aj upratovanie alebo práčovňu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy facebook, polícia

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát