Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave je najmenej voľných nových bytov od pokrízového obdobia

04.07.2019, 15:31 | TASR

V Bratislave je v súčasnosti najmenej voľných nových bytov od pokrízového obdobia. Rast cien novostavieb pokračoval aj v druhom kvartáli 2019. Médiá o tom vo štvrtok informovala realitná spoločnosť Lexxus.

  • Tlačiť
  • 1

Podľa prvých údajov vyplývajúcich z jej analýzy dosiahla priemerná cena voľných nových bytov na trhu hodnotu 2 361 eur za štvorcový meter bez DPH. Ide tak o ďalšie nové pokrízové maximum.

„Priemerná cena voľných bytov vzrástla vo všetkých okresoch Bratislavy okrem druhého okresu, kde sme zaznamenali mierny pokles priemernej ceny o 0,2 percenta. Najvýraznejšie stúpla cena v okrese Bratislava IV, medzikvartálne až o päť percent,“ konštatuje.

Naposledy sa cena predaných bytov znížila pred dvoma rokmi. „Očakávame, že cena predaných bytov bude v najbližšom období, naopak, mierne rásť. Takmer u štvrtiny projektov sme zaznamenali výrazné úpravy cenníkových cien smerom nahor a, navyše, očakávame spustenie predaja projektov v luxusnom segmente,“ doplnil rizikový manažér a odhadca cien nehnuteľností spoločnosti Peter Ondrovič.

Na bratislavskom rezidenčnom trhu je aktuálne v ponuke 2 069 voľných bytov. Oproti predchádzajúcemu kvartálu ide o pokles počtu voľných nových bytov o 7,9 percenta a v medziročnom porovnaní ide o pokles až o 41,8 percenta, uzatvára realitná spoločnosť Lexxus.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bratislava, byty