Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Častej postavia Novú štvrť

07.04.2009, 13:00 | Peter Kremský | © 2009 News and Media Holding

Pod hradom Červený kameň plánujú desiatky bytov a rodinných domov.

  • Tlačiť
  • 8

V malokarpatskej Častej v okrese Pezinok zhruba 40 kilometrov od Bratislavy sa pripravuje výstavba obytného areálu Nová štvrť. Na zhruba 2,5-hektároch pri ceste smerom do Dolian a Smoleníc plánuje developerská spoločnosť SlovakInvest Develop výstavbu desiatich domov s približne 80 bytmi a 27 pozemkov pre rodinné domy.

Podľa internetovej stránky projektu už Nová štvrť dostala územné rozhodnutie a čaká sa na stavebné povolenia na inžinierske siete. Developer plánuje dve etapy výstavby – v septembri tohto roka by malo odštartovať budovanie sietí a v lete budúceho roka sa začnú stavať bytovky.

casta_pohlad_upr.jpg

Pozemky pre individuálnu výstavbu majú zväčša veľkosť od 6 do 8 árov, niektoré sú aj väčšie. Predávajú sa za ceny zhruba 100 eur/m2 s DPH, pričom v cene sú započítané siete a cesta. Pozemky sa budú nachádzať v zadnej časti areálu za bytovými domami, zoradenými do tvaru dvoch písmen L.

Bytovky sa plánujú štvorpodlažné bez obchodných priestorov na prízemí. V každom dome bude 7-8 bytov. Výnimkou je objekt SO 203 v strede areálu, ktorý je trojpodlažný s jedným obchodným priestorom na prízemí a dvoma veľkorozmernými bytmi.

Cena bytov sa pohybuje okolo 1 580 eur/m2 s DPH, pričom sa nerozlišuje orientácia ani podlažie bytu. Za túto cenu dostane zákazník holobyt vylepšený o sanitu v kúpeľni a prvé predané akciové byty aj o laminátové parkety. Podľa údajov na internetovej stránke sú zatiaľ všetky byty voľné.

 

casta_bytovka.jpg

Častá je známa ako výletný cieľ s blízkym hradom Červený kameň a vínnou turistikou. V malokarpatskej oblasti zatiaľ prebieha výraznejšia bytová výstavba iba v Pezinku a okolí a v Svätom Jure, pred niekoľkými rokmi dokončili menší bytový komplex v neďalekej Modre. V tomto meste ponúka svoj projekt výstavby rodinných domov Vŕšky aj developerská firma Martinák. Pozemky tam stoja tiež zhruba 100 eur/m2, zákazník je však viazaný nechať si od developerova aj postaviť dom.

Vizualizácie - Nová štvrť Častá

  • Tlačiť
  • 8

Súvisiace články

Ceny pozemkov sa nekývajú ako byty

M. Roth: Exodus do Rakúska a Maďarska je v Bratislave len ďalšia módna vlna ako Čierna voda a Strmé vŕšky 7

Stovky bytov a domov v Slovenskom Grobe

Nová štvrť v Limbachu

Slovensko uprostred bytovej bubliny

Za bývaním do Rakúska a Maďarska