Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V centre Bratislavy pripravujú komplex, prinesie 61 bytov a apartmánov

10.05.2018, 11:12 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V centre Bratislavy sa pripravuje výstavba nového polyfunkčného projektu. Zaplniť prieluku na ulici 29. augusta chce spoločnosť Amalca Development. Úradom predložila zámer, ktorý počíta s výstavbou bytov a apartmánov.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt má vyrásť na ulici 29. augusta na pozemkoch, ktoré dnes využívajú firmy ako sklady či obchodné priestory. Areál je z juhu ohraničený bytovými domami, zo severu kancelárskou budovou a dvorom, zo západu skladom a z východu ulicou 29. augusta.

Prevaha apartmánov

Zámer predpokladá búranie existujúcich stavieb. Plánovaný objekt v tvare písmena L má mať štyri nadzemné podlažia a ďalšie dve ustupujúce. Developer pritom avizuje, že podlažnosť bude pri projekte premenlivá.

„Zo severnej strany má štyri poschodia a dve ustupujúce poschodia, z južnej strany má päť poschodí a jedno ustupujúce, dvorová časť objektu má štyri poschodia a jedno ustupujúce,“ píše sa v predložených dokumentoch.

Neprehliadnite

V objekte má byť 21 bytových jednotiek a ďalších 40 apartmánov koncipovaných pre potreby prechodného ubytovania. Developer počíta aj s jednotkami určenými pre občiansku vybavenosť. Koľko ich bude, dokumenty nespresňujú. Projekt má obsluhovať garáž s 53 parkovacími stojiskami.

Aktivita v Tatrách

Projekt predkladá úradom spoločnosť Amalca Development, ktorá je aj vlastníkom príslušných pozemkov. Aj keď spoločnosť nemá oficiálnu internetovú stránku, je spájaná s viacerými developerskými projektmi v hlavnom meste, ale aj vo Vysokých Tatrách.

Istý čas bola spoločnosť majiteľom Kúpeľného domu v Tatranskej Lomnici. Národnú kultúrnu pamiatku však nezrekonštruovala a dnes má iného vlastníka. V Bratislave stála spoločnosť za menším projektom na Panenskej ulici.

Až do roku 2016 bola jediným akcionárom firmy cyperská spoločnosť Amalca Development Limited. Cez osobu konateľa je spojená s firmou Metropolitan Star, ktorá avizovala stavbu polyfunkčného komplexu na mieste bývalého kina Hviezda.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)