Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Česku rastie záujem ľudí o kúpu drevených domov

08.07.2019, 11:05 | TASR

Popularita drevených domov susednej v Českej republike za posledné roky stúpa. Vlani ich stavbári dokončili 2 945, čo bolo takmer o tretinu viac než v predchádzajúcom roku. Mnohé firmy majú kapacity obsadené na niekoľko mesiacov dopredu.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

drevo

Portál iDnes.cz upozornil na to, že dlhodobo sa zvyšuje nielen počet drevostavieb, ale aj ich celkový podiel na dokončených rodinných domoch. Ľudí priťahuje najmä rýchlosť výstavby. Musia ich však stavať seriózne firmy.

Vývoj na trhu

Rastúci záujem o drevené domy potvrdzujú viacerí dodávatelia. „Je to približne o 20 percent viac. Prisudzujeme to súčasnému stavu na trhu nehnuteľností. Napríklad za cenu bytu v Prahe ľahko získame dom, vrátane pozemku v stredných Čechách,“ uviedol prevádzkový a obchodný riaditeľ firmy Bidli Martin Fojtík.

Neprehliadnite

Podľa riaditeľky Asociácie dodávateľov montovaných domov (ADMD) Lenky Trandovej k ich popularite prispievajú aj priemerne nižšie náklady na spotrebu energií.

Na pol roka dopredu

„Pretože drevo je obnoviteľný materiál, tak ďalším dôvodom je nepochybne ekológia. Ľudia sa rozhodujú pre drevostavby aj pre rýchlosť výstavby. Po položení základovej dosky je možné mať do dvoch až troch mesiacov dom postavený,“ dodáva L. Trandová.

Väčšina firiem združených v ADMD má podľa riaditeľky asociácie naplnené kapacity najmenej na pol roka.
      

  • Tlačiť
  • 1

Tagy drevo