Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Dúbravke majú vyrásť štrnásťpodlažné bytové vežiaky

29.07.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na začiatku Dúbravky, pri Kauflande v lokalite Polianky, sa chystá ďalšia väčšia bytová výstavba. Po projekte Čerešne od ITB, ktorý sa v týchto dňoch začína stavať, tu má vyrásť Rezidencia Harmincova s vyše dvesto bytmi.

  • Tlačiť
  • 3

Zámer počíta s výstavbou troch obytných veží na spoločnej polyfunkčnej podnoži v tvare U, ktorá vytvorí verejný dvor s parkom na streche podzemných garáží. V jednopodlažnej podstave má byť 14 obchodných prevádzok s celkovou podlahovou plochou vyše tisíc štvorcových metrov.

Počet bytov sa líši v dvoch variantoch projektu. V oboch však prevažujú dvojizbové byty doplnené trojizbovými tvoriacimi šestinu počtu bytov. Prvý variant počíta s výškou budov 12 až 13 podlaží, 226 bytmi a 320 parkovacími miestami v dvojpodlažnej podzemnej garáži.

Druhý variant je o jedno poschodie vyšší, počet bytov navyšuje na 244 a počet parkovacích miest na 327. Výmery bytov sa v oboch verziách pohybujú od 49 do 79 štvorcových metrov.

Rezidencia Harmincova - situáciaZdroj: J&P

Rezidencia Harmincova má vyrásť na pozemkoch na Harmincovej ulici priamo susediacich s Kauflandom z opačnej strany ako Čerešne. Na pozemku s plochou 1,1 hektára sú málo využívané skladové a administratívne budovy. Je tu aj objekt Strednej obchodnej školy patriaci Bratislavskému kraju, ktorého sa projekt nedotkne.

Návrh vychádza z Urbanistickej štúdie zóny Dúbravanka z roku 2009, ktorá však nebola schválená ako územný plán zóny a teda nie je záväzná. Investorom je spoločnosť J&P patriaca bratislavským podnikateľom z rôznorodým portfóliom. Výstavbu plánuje na roky 2017 až 2019 a výšku investície odhaduje na vyše 20 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 3