Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dúbravský mrakodrap by mal mať dvojičku

23.04.2007, 15:40 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Hrivis chce na bratislavskom sídlisku vztýčiť jednu alebo dve veže so stovkami bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Oproti kultúrnemu domu v bratislavskej Dúbravke plánuje spoločnosť Hrivis Engineering, s.r.o., vybudovať polyfunkčné centrum. Jeho súčasťou bude aj jedna, prípadne dve 25-podlažné budovy. O konečnom riešení sa ešte má rozhodnúť, takže je o tom podľa investora zatiaľ predčasné hovoriť. V správe predloženej štátnym orgánom však developer považuje variant s dvoma vežiakmi za lepší.

Územie medzi dúbravským bulvárom Saratovskou a tichou obytnou ulicou Pod záhradami sa v súčasnosti využíva iba sčasti, sídli tu napríklad pošta a supermarket Lidl. Oproti vyrastá ďalší výškový polyfunkčný objekt Rustica a za blízkou križovatkou nedávno postavili nový kostol. Investor plánuje existujúce prevádzky zachovať.

hrivis_bottova1.jpg

Na ploche takmer jeden a pol hektára sa chystá vybudovať niekoľko nižších budov, na ktoré bude nadväzovať jeden, prípadne dva vežiaky. Pre komerčné priestory bude vyhradené prízemie a druhé poschodie, na prvom podlaží bude totiž átrium, ktoré objekty prepojí. Podobné átrium spojí aj 7600 štvorcových metrov administratívy a nové priestory okresného súdu.

Hrivis sa však v projekte za vyše jeden a pol miliardy zameria najmä na bývanie, podľa konečného variantu pribudne v jednej veži takmer 300 bytov, prípadne 421 bytov v oboch vežiach. Obyvateľom pribudne vyše 1100 parkovacích miest, všetky v dvoch podzemných podlažiach. S výstavbou plánujú začať v máji 2008, o rok na to už má centrum stáť.

Bratislavské sídlisko Dúbravka na severozápadnom okraji metropoly sa v posledných rokoch výrazne profiluje ako lokalita na bývanie, čoho dôkazom sú aj projekty so stovkami bytov, o ktorých eTREND už informoval, napríklad meškajúce Podvornice, či Dúbravka 200. Naopak, kancelárskych priestorov sa tu buduje menej, čo sa realizáciou polyfunkčného objektu na Saratovskej čiastočne zmení.

Skupina Hrivis s viacerými spoločnosťami má za sebou väčšinou projekty obchodných centier a menších polyfunkčných objektov. Budovala najmä prevádzky pre nemeckú diskontnú sieť Lidl. Začiatkom tohto roka však avizovala výstavbu tridsaťposchodovej veže na Chalupkovej v širšom centre hlavného mesta. Dvojičky v Dúbravke majú byť ďalším veľkým projektom, do ktorého sa spoločnosť púšťa.

Hrivis okrem iného úspešne spolupracuje so Slovenským zväzom ľadového hokeja a uchádza sa o výstavbu nového štadióna medzi mostom Apollo a Prístavným mostom na pravom brehu Dunaja. Spolumajiteľom Hrivis Holdingu je londýnska firma  Hammond&Burke, za ktorou má stáť podnikateľ Juraj Široký.  

Južný pohľad - Hrivis

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)