Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Dunajskej Strede postavia novú obytnú zónu s rodinnými domami a bytmi

23.11.2018, 05:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Na vjazde do Dunajskej Stredy smerom od Galanty sa pripravuje výstavba novej obytnej zóny, kde majú vyrásť rodinné a bytové domy. Ide o dva prepojené projekty, ktoré predkladatelia nakreslili v takzvanej zóne G na severovýchode mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Nová obytná zóna by v Dunajskej Strede mala vyrásť na okraji mesta na vjazde od Veľkých Dvorník. V lokalite sa nachádza obchodné centrum Max, Merkury Market a v blízkosti plánovej výstavby aj predajne Mountfieldu a Nay, ktoré územie ohraničujú z juhu.

Zo severozápadu s pozemkami susedí už realizovaná zástavba rodinných domov, zo severu a východu poľná komunikácia vo vlastníctve mesta. V projektoch je navrhovaná po dobudovaní ako prístupová cesta.

Úradom boli predložené dva samostatné projekty – prvý ešte v máji tohto roka, ktorý počíta s výstavbou rodinných domov. Druhý projekt pribudol v novembri, takisto navrhuje súbor rodinných domov a okrem toho aj bytové domy.

S výstavbou sa počíta na v súčasnosti nezastavaných pozemkoch, ktoré sú v územnom pláne mesta určené na výstavbu. Pozemky z prvého projektu patria viacerým ľuďom, navrhovateľom je jeden z nich Tibor Uher. Novší projekt v susedstve navrhla spoločnosť Georeal, ktorá je od tohto roka podľa katastrálneho portálu majiteľom časti pozemkov, zvyšok patrí Pavlovi Macháčovi, rovnako po tohtoročnom prevode.

Spolu 72 domov 

Prvý projekt v lokalite má názov Family Residence, počíta s výstavbou dvoch ucelených súborov s 30 respektíve 22 rodinnými domami. Obe časti 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Dunajská Streda

Diskusia (0 reakcií)