Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Guthause je predaná štvrtina bytov, projekt dostal finálnu podobu

21.01.2020, 15:26 | pol | © 2020 News and Media Holding

Developer Corwin má za sebou rokovania s mestskou časťou, týkajúce sa rezidenčného súboru Guthaus na Račianskej ulici. Ich výsledkom bude zmena stavby pred dokončením. V projekte je aktuálne predaná štvrtina bytov, časť komplexu ešte nešla do predaja. (v článku sme upravili pôvodne nesprávne informácie o počte bytov).

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Corwin, Guthaus

Projekt Guthaus je situovaný na pozemku za predajňou Lidla na Račianskej ulici. Pôvodne tu chcela stavať Prvá správcovská vodárenská spoločnosť, ktorá počítala s obchodnou pasážou, kanceláriami a bytmi nad nimi.

Územie však napokon zmenilo majiteľa, keď doň vstúpila skupina Corwin. Predošlý zámer, ktorý počítal so zhruba 170 bytmi, rozšíril developer v upravenom projekte aj vďaka zmenám dispozícií na predpokladaných 290 bytov.

Byty do predaja uvoľňujú postupne

Corwin s mestskou časťou následne viac ako 15 mesiacov rokoval o finálnej podobe projektu. Výsledkom je zmena stavby pred dokončením, ktorá by mala umožniť developerovi stavať, ale už s inými parametrami.

Neprehliadnite

Tie zmenia pôvodné v právoplatnom územnom rozhodnutí a stavebnom povolení, ktoré počítalo s verziou projektu od architektov M S arch. Corwin spolupracuje s rakúskym štúdiom AllesWirdGut, ktoré vyhralo súťaž.

„Bolo by v rozpore so záujmami samosprávy i obyvateľov lokality, ak by k zmene stavby nedošlo,“ hovorí Erik Fusík, projektový manažér Corwinu.

Celková zastavaná v opustenej industriálnej zóne sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Corwin, Guthaus