Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Jarovciach chce Sitno aj Adriu

01.04.2009, 23:25 | Peter Kremský | © 2009 News and Media Holding

Plánuje sa rozšírenie obytnej zóny na juhu Bratislavy o nákupy a športové areály.

  • Tlačiť
  • 10

V bratislavskej mestskej časti Jarovce sa chystá výstavba polyfunkčnej zóny Adria. Investorom je spoločnosť Sitno Holding, ktorá podniká najmä v strojárskom priemysle a stojí za ňou bývalý minister hospodárstva Ľudovít Černák. Spoluinvestorom jeho realitných aktivít je nórsky investičný fond Real Capital.

Na 10-hektárovom pozemku pri Jantárovej ceste medzi Jarovcami a železničnou traťou Petržalka-Rusovce-Rajka by podľa manažéra spoločnosti Ľudovíta Černáka mladšieho malo vyrásť približne 100 rodinných domov, 100 bytov v bytových domoch a nákupno-administratívna časť vrátane čerpacej stanice.

adria_jarovce_celk_upr.jpg

Ako prvú chce Sitno začať stavať práve komerčnú časť. Malo by tu byť malé nákupné centrum vrátane supermarketu, celkovo sa plánuje 6000 štvorcových metrov predajnej plochy. Ďalej sa plánuje menšie množstvo administratívnych priestorov.

Ľ. Černák ml. vysvetľuje, že neskôr spoločnosť uvažuje postaviť aj bytovky a predávať pozemky, či stavať rodinné domy. Do rozvoja tohto územia sa však Sitno plánuje pustiť až po vypredaní susednej obytnej zóny Jantár , ktorú práve začína ponúkať na trhu. Adria má nadväzovať na Jantár smerom k okraju Jaroviec a poskytovať jeho obyvateľom aj ponuku obchodov a služieb.

adria_jarovce_byt1_upr.jpg

Jantár sa skladá zo zhruba 50 bytov v troch polyfunkčných domoch a 50 pozemkov pre rodinné domy. Stavať by chceli začať na jeseň, bytovky majú byť dokončené koncom budúceho roka. Ďalej smerom k dunajskej hrádzi by mala na Adriu neskôr nadviazať športovo-rekreačná zóna, kde sa plánujú najmä tenisové kurty, ihriská a víkendové ubytovanie. Tretia časť aktivít Sitna je však zatiaľ iba v štádiu úvah.

V blízkosti sa pripravuje niekoľko obytných a obchodných projektov, na okraji dediny už vyrastá väčšia zóna rodinných domov. Obytnú zónu sa napríklad chystá budovať španielsky investor. Pri výjazde z diaľnice sa plánuje projekt väčšieho nákupného centra, pri diaľničnej čerpacej stanici OMV plánuje výstavbu zábavného komplexu firma TriGranit.

adria_jarovce_dom1_upr.jpg

Panónske mestské časti Bratislavy sú jednými z mála, kde sa ešte v Bratislave predávajú pozemky pre rodinné domy. Niekoľko projektov prebieha v Rusovciach, začína sa predávať Mladé Čunovo developerskej skupiny Realiz (bývalá súčasť Opery). Pozemky sa ešte predávajú v Záhorskej Bystrici a Devínskej Novej Vsi, pripravujú sa projekty v Rači a Vajnoroch. Ceny sa zvyčajne pohybujú nad 200 eur/m2 s DPH.

Vizualizácie - Sitno Holding

  • Tlačiť
  • 10

Súvisiace články

Ľ. Černák: Biznis hojí rany z politiky

Životnosť tých, čo robia biznis za hranicou zákona, je rátka, hovorí majiteľ Sitno Holdingu

Nultý okruh až v roku 2016

Koniec mestských dediniek

Južné mesto v príprave (aktualizácia)

Ľudia z lievikov trpia na dopravu