Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Karlovke kreslia projekt Staré Grunty, prinesie 82 bytov

02.03.2018, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V Karlovej Vsi pripravujú nový developerský projekt. Spoločnosť Otyk Invest predstavila úradom zámer, ktorý počíta s výstavbou projektu Staré Grunty. V rovnomennej lokalite má vytvoriť 82 bytových jednotiek a ďalších osem nebytových priestorov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Otyk

Projekt má vyrásť na pozemkoch, ktoré sú z juhovýchodnej strany ohraničené areálom Univerzity Komenského, zo severnej a severozápadnej strany areálom cintorína Slávičie údolie, zo západnej a juhozápadnej strany miestnou komunikáciou Staré Grunty.

Sedem podlaží

Komplex má byť prvým objektom na pravej strane ulice a má byť osadený tak, aby vytvoril uličnú čiaru asi päť metrov od hranice miestnej komunikácie. V susedstve pripravovaného komplexu sa nachádzajú projekty ARB, Panoráma a Vilinky.

Neprehliadnite

Pozemok je dnes neudržiavaný a podľa zámeru sú na ňom zvyšky betónových blokov a náletovej dreviny. Samotný polyfunkčný dom má byť zložený z troch blokov, ktoré majú mať dve podzemné a päť až sedem nadzemných podlaží.

Hlavne dvojizbové byty

Projekt by mal priniesť hlavne dvojizbové jednotky. Celkovo by ich v komplexe malo byť 34. Ponuku doplnia jednoizbové (14), trojizbové (26) a štvorizbové (8) byty. V projekte má byť aj osem nebytových priestorov. Tie majú byť situované na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží.

Staré GruntyZdroj: EIA/Otyk Invest

Objekt by malo obsluhovať 141 parkovacích stojísk. Až 135 z nich má byť umiestených v podzemnej garáži. So stavebnými prácami by v Karlovke chceli začať v priebehu budúceho roka. Komplex by mal byť hotový o dva roky neskôr. Investor vyčíslil celkové náklady na desať miliónov eur.

Otyk Invest má v Karlovej Vsi bohaté skúsenosti. V bratislavskej mestskej časti už realizoval napríklad projekty Panoráma či 17-podlažný vežiak Karolína.  Okrem toho realizoval zástavbu rodinných domov v Líščom údolí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Otyk

Diskusia (0 reakcií)