Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Košiciach pripravujú projekt Lago, prinesie stovku bytov

09.02.2017, 11:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Na košický realitný trh mieri nový projekt. Spoločnosť LaGO development chce na Galaktickej ulici v Košiciach postaviť dvojicu terasových bytových domov. Celkovo by v nich malo vzniknúť 100 bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • 0

Košická spoločnosť by chcela stavať  v mestskej časti Nad jazerom na pozemku, na ktorom sa nachádza dvojpodlažný roky nevyužívaný objekt zariadení materskej školy. Nedostavané budovy sa majú asanovať, na čo už spoločnosť získala aj stavebné povolenie.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie obytného súboru s polyfunkciou pozostávajúceho z dvoch terasových bytových domov na Galaktickej ulici, na Sídlisku Nad Jazerom v Košiciach, ktorý pozostáva zo 100 bytových jednotiek a dvoch polyfunkcií na prvom nadzemnom podlaží,“ píše investor v zámere.

Neprehliadnite

Aké bude zloženie bytov je nateraz otázne, stavať by sa malo na pozemku s rozlohou  niečo vyše osemtisíc štvorcových metrov. Stavba počíta so 141 parkovacími miestami, keď 92 z nich má byť umiestnených v prízemí objektu.

So stavebnými prácami by Košičania chceli začať koncom tohto roka, ukončenie stavebných prác je naplánované na začiatok leta 2019. Stavba by sa pritom mala  realizovať po etapách. Celkové náklady vyčíslil investor na šesť miliónov eur.

Miesto, kde má vyrásť bytový dom LaGOZdroj: EIA/LaGO development

V Košiciach sa aktuálne realizuje niekoľko rezidenčných projektov. Rezidencia pri radnici, ktorá prinesie metropole východu necelé tri stovky bytov, má v pláne kolaudovať koncom tohto roka. Pokračovanie ohlásil aj projekt Cassovar a komplex 600 bytov s názvom Nová terasa realizuje aj developerská odnož finančnej skupiny Penta Investments.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)