Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Košiciach vyrastá Villa Kalvária

05.05.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V mestskej časti Košice – Sever vzniká prestavbou bývalej výmenníkovej stanice na Starej spišskej ceste štvorpodlažná bytovka s 12 nadštandardnými bytmi, saunou a vínnou pivnicou v uzavretom areáli. Budova je naprojektovaná ako nízkoenergetická s využitím fotovoltaiky, tepelných čerpadiel a rekuperácie.

  • Tlačiť
  • 0

Prestavba sa začala vlani na jeseň a dokončenie je naplánované do konca tohto roka. Projekt chce vystúpiť z radu nielen konceptom bývania a spoločných zariadení, ale aj spôsobom predaja.

Podľa predajcu Partners Real byty predstavia záujemcom počas dňa otvorených dverí plánovaného na september, aby si ľudia nemuseli rezervovať bývanie na základe vizualizácií na webstránke. Ceny zatiaľ nezverejňujú, zisťuje sa záujem.

Villa Kalvária prinesie väčšie troj- a štvorizbové byty s výmerami od 86 do 106 štvorcových metrov s balkónmi a terasami. K nim bude k dispozícii 25 parkovacích miest. Z nich 19 má byť na uzavretom vonkajšom parkovisku a šesť v garážach na prízemí.

Villa KalváriaZdroj: Villa Kalvária

Ku každému bytu prislúcha pivničný priestor, ktorý je v cene. K vybaveniu bytov patrí aj centrálny vysávač a inteligentné ovládanie domácnosti. Súčasťou bytovky je vínna pivnica vo francúzskom koncepte kruhových pivníc.

V rámci spoločných priestorov v súkromnom areáli s rozlohou 2 280 štvorcových metrov má vzniknúť pre obyvateľov altánok s krbom a malou kuchynkou a saunový domček s jazierkom.

Projekt pripravuje družstvo Villa Kalvária z Rožňavy. Vlani v auguste získal ešte pod názvom Villa Rozália stavebné povolenie na prestavbu niekdajšej výmenníkovej stanice na dvojpodlažnú stavbu so šiestimi bytmi. V januári tohto roka sa povolenie rozšírilo o nadstavbu tretieho a ustúpeného štvrtého podlažia, čím pribudlo zvyšných šesť bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)