Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Košiciach vyrastie projekt Opacity, ponúkne 113 apartmánov

15.05.2018, 14:07 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V Košiciach sa pripravuje nový polyfunkčný projekt. Komplex s pracovným názvom Opacity chce rozšíriť ponuku bývania o stovku apartmánových bytov a ďalšie prevádzky, ktoré ponúknu priestor pre obchody a služby.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Košice

Nový projekt má vyrásť na pozemku s rozlohou 5 567 štvorcových metrov, ktorý je zo severu ohraničený rodinnými domami, zo západu Štúrovou ulicou, z juhu areálom autoumyvárne na Dunajskej ulici a z východu rodinnými domami a Táborskou ulicou. Pozemok je nevyužívaný, zarastený náletovou drevinou a stromami.

Dominujú dvojizbáky

Podľa zámeru, ktorý predložil investor úradom na posúdenie, je pripravovaný projekt rozdelený do dvoch funkčných a výškových častí. Východná časť objektu je navrhnutá ako sedempodlažný objekt s dvomi podzemnými a piatimi nadzemnými podlažiami.

Západná časť objektu je zase navrhnutá ako sedem- až dvanásťpodlažný objekt s dvomi podzemnými podlažiami a piatimi až desiatimi nadzemnými podlažiami, ktoré sú terasovito odstupňované smerom k Štúrovej ulici. Objekt má mať tvar nepravidelného päťuholníka.

Neprehliadnite

V projekte by malo byť 113 apartmánových bytov. Ponuke majú dominovať dvojizbové apartmány, ktorých má byť v projekte celkom 56. Ponuku má dopĺňať 27 štvorizbových, 22 trojizbových a osem jednoizbových apartmánov.

Fyzická osoba

Investor počíta s vytvorením polyfunkčnej plochy s veľkosťou niečo cez 820 štvorcových metrov. Komplex má obsluhovať pozemná garáž s kapacitou 194 miest. Ďalších 21 miest má byť vytvorených na pozemku vedľa objektu. So stavebnými prácami by chceli začať budúci rok. Stavba by mala byť hotová do dvoch rokov.

Investor vyčíslil rozpočet na realizáciu stavby na 10,8 milióna eur. Zaujímavosťou je, že projekt predkladá a chce realizovať fyzická osoba, ktorá je aj vlastníkom pozemkov. Doteraz nebola mediálne známa ani spájaná s iným developerským projektom. Či nakoniec projekt bude aj realizovať, alebo ho preberie súkromná firma, ukážu najbližšie mesiace.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Košice

Diskusia (0 reakcií)