Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Lamači prestavajú ubytovňu, vznikne projekt Borinská

10.07.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Spoločnosť Siesta Real Estate pripravuje v Lamači realitný projekt Obytný dom Borinská. Prestavbou starej ubytovne a následnou prístavbou vznikne v bratislavskej mestskej časti celkovo 146 bytových jednotiek a apartmánov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt je lokalizovaný na Borinskej ulici oproti tamojšej základnej škole. Investor chce prestavať ubytovňu a vzdelávacie stredisko, ktoré boli postavené ešte v roku 1978. Rekonštrukcia pritom predpokladá asanáciu prístavby a susedných garáží.

Projekt sa má realizovať v dvoch etapách. Prvá predpokladá prestavbu existujúcej časti. Podlahová plocha sa má rozšíriť z 8 948 na 9 836 štvorcových metrov. Celkovo tak má vzniknúť 80 bytov a 29 apartmánov. Až 62 bytov má rozmery do 60 štvorcových metrov. Zvyšok sú bytové jednotky s podlahovou plochou nad 90 štvorcových metrov.

Neprehliadnite

V druhej etape chce developer pristavať nový vežiak s dvoma podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami. V parteri na úrovni prvého nadzemného podlažia majú byť umiestnené vstupné priestory, na druhom až siedmom podlaží sú situované bytové jednotky.

V prístavbe má byť celkom 27 bytov. Investor chce pritom ponúknuť päť dvojizbových a 20 trojizbových bytových jednotiek. Ponuku majú dopĺňať jeden štvorizbový a jeden päťizbový byt na siedmom ustúpenom podlaží.  „Súčasťou všetkých bytov je priestor pre uskladnenie predmetov, prípadne potravín,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

Aktuálna podoba ubytovne na Borinskej ulici.Zdroj: EIA/Siesta Real Estate

Kým doteraz disponoval objekt 60 parkovacími miestami, po rekonštrukcii a dostavbe ich bude 213. Termín začiatku stavebných prác developer nestanovil, predpokladá však, že komplex by mal byť hotový do dvoch rokov od získania právoplatných povolení.

Celkové investičné náklady vyčíslil investor na 2,75 milióna eur. Za projektom stojí spoločnosť Siesta Real Estate. Firma doteraz nebola spájaná so žiadny developerským projektom. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Borinská, Ubytovňa

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát