Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Liptove plánujú stovky bytov

12.11.2013, 11:00 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Tatra Development chce postaviť v Demänovej nové bytovky a penzión

  • Tlačiť
  • 4

Polyfunkčný súbor so šiestimi bytovkami a penziónom plánuje stavať v okrajovej časti Liptovského Mikuláša spoločnosť Tatra SPC8 patriaca majiteľom Tatra Developmentu a Realitnej kancelárie Spirit.

Na začiatku Demänovej by malo vyrásť šesť domov s 249 bytmi, v ktorých majú byť aj priestory pre obchody a služby.

V šesť až sedempodlažných bytovkách je naprojektovaných spolu 32 jednoizbových, 88 dvojizbových a 111 trojizbových bytov. Ponuku bývania doplní 18 päť- a šesťizbových penthousov.

Parkovanie bude riešené prevažne vonku, pri domoch má byť 313 miest a v garážach na prízemí bytoviek bude 184 miest. Spolu tak vznikne 497 parkovacích státí.

Penzión má plánovanú kapacitu 40 ubytovaných hostí a reštauráciu pre 60 návštevníkov. K jeho vybaveniu patrí športová plocha a promenáda pri toku Demänovky.

Polyfunkčný komplex BKD Demänová (1)Zdroj: Tatra SPC8

Výstavba naplánovaná na tri etapy by sa podľa zámeru investora mala začať v máji budúceho roka. Celkové náklady sú odhadnuté na 30 miliónov eur.

Projekt je naplánovaná v lokalite s rozlohou vyše 28-tisíc štvorcových metrov pri Demänovskej ceste. Tatra Development patriaci rodine Štricovcov plánoval v Demänovej aj výstavbu apartmánových domov. Veľké plány mal aj pri blízkej Liptovskej Mare.

View Polyfunkčný komplex BKD Demänová in a larger map
  • Tlačiť
  • 4