Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Modre stavajú malú bytovku Karpatia

12.08.2015, 11:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V Modre začiatkom leta odštartovala výstavba menšej bytovky nazvanej Karpatia. Na pozemku oproti škole na Komenského ulici vznikne 28 zväčša menších bytov. Ceny sa pohybujú okolo 1 500 eur za štvorcový meter.

  • Tlačiť
  • 1

V päťpodlažnej budove bude na prízemí šesť prenajímateľných obchodných priestorov s celkovou plochou takmer 350 štvorcových metrov. Na štyroch poschodiach, z ktorých vrchné je pod sedlovou strechou, bude 12 dvojizbových a 16 trojizbových bytov.

Výmery sa pohybujú od 46 do 50 štvorcových metrov pri dvojizbákoch a od 62 do 72 m2 pri troch izbách. Pri cene okolo 1 500 eur/m2 s daňou v štandarde vychádzajú dvojizbáky na okolo 80-tisíc eur. Trojizbáky stoja od necelých 98-tisíc do vyše 110-tisíc eur.

Každý byt má balkón alebo lodžiu a ku každému patrí aj pivničná kobka. Podľa webstránky projektu je tretina predaná alebo rezervovaná. Vonkajšie parkovisko so 47 státiami je prístupné z Komenského aj Vajanského ulice. Dokončenie stavby je plánované v auguste budúceho roka.

Developerom Karpatie je spoločnosť Retep Slovakia. Na konte má dokončené bytové projekty Rezidencia Arcos v Lamači a Bytový komplex Agátky v Stupave. Okrem toho predáva pozemky pre individuálnu výstavbu rodinných domov v Dunajskej Lužnej, Nitre či Dubovej. Pripravuje tiež projekt domu so 68 bytmi na bratislavských Kramároch.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Retep Slovakia