Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V obci vedľa Senca pribudne 120 bytov pri jazere

09.10.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Malý Biel sa rozrastie o trojicu bytoviek. V obci v tesnom susedstve Senca a logistických hál v smere na diaľnicu pribudne 120 menších bytov, ktoré mali podľa dokumentov predložených štátnym orgánom názov Square. Investorom je spoločnosť Envirostavby Veľký Biel, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 1

Ide o lokalitu na okraji menšej obce. Trojica málopodlažných bytoviek vyrastie hneď vedľa menšieho jazera, v každej z nich bude štyridsiatka bytov. Realitná kancelária Herrys spustila oficiálny predaj začiatkom októbra, v ponuke sú všetky jednotky naraz.

Ide o jedno- až trojizbové byty s výmerami od 26 po viac než 64 m2. Ich ceny začínajú na necelých 42-tisíc eur vrátane DPH za najmenší byt, trojizbové stoja okolo 100-tisíc. Po prepočte je to približne 1 500 až 1 600 eur za štvorcový meter. V cene je zahrnuté aj parkovacie miesto a pivnica.

Investor počíta s komunitou záhradou i priestorom pre grilovanie. „Ku každému bytu prislúcha záhradka – záhon o veľkosti cca 4,5 štvorcového metra,“ informuje realitná kancelária. Po výstavbe majú pribudnúť aj novovysadené ovocné a okrasné stromy a kríky, na oddychovú časť by radi napojili aj susedné jazero.

Začiatok výstavby prvého domu a infraštruktúry pre celý projekt je naplánovaný na november tohto roka, prvá bytovka by mala byť hotová do konca budúceho. V prvom kvartáli 2017 by mali dokončiť aj výstavbu zvyšných dvoch objektov.

Stavba si podľa oficiálnych dokumentov zverejnených začiatkom roka vyžiadala búranie priemyselných objektov na pozemku i oplotenie niekdajšieho vojenského areálu.

Smer Senec už po pribúdajúcich dopravných zápchach nie je najvyhľadávanejším miestom pre bývanie, avšak stále tu vyrastá viacero nových obytných zón alebo samostatných rezidenčných projektov. Medzi nedávno predstavené projekty patrí Dubová alej v Ivanke pri Dunaji, Nová tehelňa v Senci či desiatky stavebných pozemkov v Bernolákove.

Jednou z najväčších zón týmto smerom je Senec Gardens, kde skupina Nep Partners postavila viacero rodinných domov, menšie bytovky a ponúka aj pozemky pre individuálnu výstavbu. Portál TREND Reality projekt recenzoval v rámci seriálu Rande s realitou.

  • Tlačiť
  • 1