Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Petržalke sa má za parkovanie v noci platiť od novembra

19.08.2019 | TASR

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

19.08.2019 | František Čaník

Len taka otazka pomimo... Ake sankcie? V akych vyskach? Kto bude zabezpecovat odtah a kam? Bude na to mestska policia, alebo nejaky janosik, co si to bude sam spravovat toto? Som zvedavy, kolko modrych ciar vznikne este pred spustenim tohto cirkusu a hlavne, ci to vobec schvalia, kedze je to zasa uplne obratene od parkovacej politiky, co sa ma zaviest pre celu BA, ktora nespoplatnuje nocne stanie, ale denne a tak podobne. Ach jaj. Bude vesello :D

19.08.2019 | Lukas_Pardubsky

Kde ste vzali, že celomestská parkovacia politika "nespoplatnuje nocne stanie, ale denne a tak podobne"? Pretože tá je o tom, že mestské časti si určia lokality a časy, v ktorých je problém s parkovaním. A prostredníctvom spoplatnenia sa bude parkovanie v daných časoch a na danom mieste regulovať. Niekde to môže byť cez deň, keď sa do danej lokality nahrnú ľudia, ktorí v nej pracujú. Inde v noci, ak sa napríklad vrátia z práce ľudia, ktorí bývajú v podnájme piati a majú päť áut.

20.08.2019 | František Čaník

Luky, podla predbeznych navrhov mestkych casti to vyplyva, ze okrem zony A bude vacsina spoplatnena cez den a len v miestach, kde je nutne aby sa auta "tocili". Parkingy v noci riesi aktualne fakt len petrzalka, pretoze tam sa auta vobec nehybu a je tam asi tak 30% vozidiel, co sa nikdy nepohli za mesiac, preto tam chcu zaviest spoplatnenie vecer a v noci, aby mali kde zaparkovat domaci, nech tam dlhodobo nestoja vozidla bez trv. pobytov. No fkna magic sa nedeje.

19.08.2019 | Laborec

To bude zase chaos.....

20.08.2019 | TotoTuSomJa

To bude veľký chaos. Čo mestská časť, to iné pravidlá. Vidím to tak že vodič bude obeť neznalá pravidiel v MČ-ľahký zárobok na pokuty, rovnako návštevníci mesta.

To radšej nech zavedú celodenné parkovanie s výhodnejšími sadzbami pre obyvateľov MČ, zvyšní šoféri platené parkovanie v zmysle cenníka MČ (podľa zón ako je už teraz rozhodnuté).
Bude to mať viacero výhod-celoplošná regulácia aby sa neparkovalo dhé hodiny (zvýšenie rotácie áut), zvýhodnenie domácich a parkovanie len na určených miestach nie chodníkoch.

19.08.2019 | Adam.SR

konecne

21.08.2019 | f3rl0

presne tak.

20.08.2019 | peterval

celé je to iba o peniazoch, Vallo a jeho sponzori potrebujú peniaze. nasledovať bude od Valla dvojnásobné zvýšenie dane z nehnutelnosti. A kto sa zastáva toho, že Vallo začne vyberať miliony bez toho, aby dal občanovi nazad za to vybudovanie metra, integr.dopravy, nových parkovacích miest na sídlisku, ten alebo je hlúpy, alebo bude učastníkom prerozdelovania milionov cez Valla. https://lucanic.blo...

20.08.2019 | TotoTuSomJa

Vraj plánuje Mestská polícia prijať 200 policajtov. Nebolo by efektívnejšie než papuče zakúpiť tie monitorovacie vozidlá a zasielať automatické pokuty? Však máme zákon o objektívnej zodpovednosti. Takto budú poliši zase niekde zašití a výsledok bude bordel, lebo ak ľudia nevidia policajta, odparkujú na ho**da.