Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Prešove pripravujú nový projekt. Počíta s bytmi, obchodmi aj administratívou

05.02.2020, 16:39 | pol | © 2020 News and Media Holding

Realizáciu nového investičného pripravuje počíta developer v Prešove. Neďaleko miestnej hádzanárskej haly plánuje stavať byty, občiansku vybavenosť aj administratívu. Projekt je rozdelený do troch etáp, prvá z nich rieši bytové domy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Prešov

Nový projekt v krajskom meste počíta s využitím nezastavaných pozemkov medzi Pražskou a Bulharskou ulicou neďaleko vodného toku Torysa.

Investor tu naplánoval vybudovanie objektov určených na bývanie, prácu, rekreáciu a služby. Zámer pozostáva z troch etáp – obytného súboru, polyfunkčného súboru a súboru občianskej vybavenosti, služieb a administratívy.

Pätica bytoviek

V rámci prvej etapy rieši developer výstavbu piatich chodbových bytových domov, ktoré majú spolu tvoriť Rezidenciu Pražská. Na výstavbu je určený vyše hektárový pozemok v severovýchodnej časti územia.

Bytové domy sú navrhnuté ako samostatne stojace objekty jednoduchého kvádrového tvaru. Siahajú po siedme nadzemné podlažie.

Na prvom nadzemnom podlaží sa počíta s vytvorením parkovacích miest. V dvojici bytových domov bude aj jedno podzemné podlažie s garážami s kapacitou 36 stojísk. Zvyšné parkovacie miesta vzniknú na teréne, dovedna ich má byť 234.

Obytných jednotiek má byť v celom komplexe 202, z toho 126 bytov a 76 apartmánov. Skladba pozostáva z 28 jednoizbových, 168 dvojizbových a šiestich trojizbových bytov.

Najväčšie trojizbové byty sú umiestnené na siedmom ustúpenom podlaží v dvojici bytoviek s podzemnými garáži, v každej s nich sú tri jednotky.

V týchto dvoch domoch je zároveň dovedna po 38 bytov a apartmánov, kým vo zvyšných troch ich je 42. Všetky byty okrem jednoizbových disponujú balkónom alebo lodžiou. K trojizbovým bytom prislúcha terasa.

Rezidencia PražskáZdroj: EIA / Ekoflat

Priestory pre občiansku vybavenosť a služby sú na prízemí prvých dvoch bytových domov, prístupné samostatným vstupom z verejného priestranstva.

Súčasťou projektu je vybudovanie kompletnej infraštruktúry pre automobilovú dopravu, komunikácie pre peších a sadové úpravy vrátane mobiliáru, lavičiek, odpadkových košov, pouličného osvetlenia a detského ihriska.

Pozemky menili vlastníka vlani

Architektúra domov s kvádrovým tvarom ráta so zapustenými lodžiami alebo vysunutými balkónmi, ktoré sú rovnako ako presklené plochy na fasáde rozmiestnené v pravidelnom rastri.

Farebne na fasáde dominuje omietka v bielej farbe, ktorá je doplnená oknami v antracitovej farbe. Na zmäkčenie celkového výrazu objektu je navrhnuté na balkónoch tienenie z prírodných drevených lamiel.

Zámer výstavby prvej etapy celej zóny predložil aktuálne developer na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Práce majú po získaní povolení trvať dva roky.

Výšku predpokladanej investície dokumentácia neobsahuje. Projekt predložila spoločnosť Ekoflat. Pozemky podľa katastra patria prešovskej spoločnosti MS-Bau Development, ktorá ich vlastní od januára minulého roka.

Akcionárom MS-Bau Development je Ivo Šafranko, ktorý sa pohybuje v realitnom biznise dlhšie. Spoločnosť je prepojená na stavebnú firmu MS-Bau, ktorá sa v posledných rokoch špecializuje najmä na dopravné projekty, napríklad mosty, ktoré stavia aj v zahraničí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Prešov

Diskusia (0 reakcií)