Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

River Park - byty idú z prenájmu do predaja

05.11.2012, 10:40 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

J&T RE ponúka apartmány, ktoré doteraz prenajímala

  • Tlačiť
  • 34

Na konci marca tohto roka ohlasovala spoločnosť J&T Real Estate posledné necelé tri desiatky voľných bytov v jej projekte River Park pri Dunaji. V úvode novembra sa rozhodla ponuku rozšíriť o ďalších viac ako tridsať dvojizbových apartmánov. Tie od vlaňajšieho leta slúžili na dlhodobý prenájom a viac než polovica z nich je aj prenajatá.

Súčasťou nových bytov v ponuke je kuchynská linka so spotrebičmi, nábytok aj bežné vybavenie bytu ako televízor či práčka. Cena sa podľa oficiálneho cenníka začína na 159,5-tisíc eurách vrátane DPH pri najmenšom dvojizbovom apartmáne s výmerou vyše 51 štvorcových metrov a 6,5-metrovou terasou na najnižšom podlaží.

Pri najväčšom apartmáne s rozlohou cez 81,5 m2 a 7,2-metrovou terasou, ktorý sa nachádza na najvyššom podlaží v rámci ponuky, je cenovka na vyše 277-tisíc eur. Pre porovnanie, dvojizbový byt v prvom bloku s 81,4 m2 a 3,4-metrovou lodžiou, ktorý bol v ponuke v marci, vychádzal na 288-tisíc eur.

Byty, slúžiace na dlhodobý prenájom sa nachádzajú v bloku štyri v tesnom susedstve hotela Kempinski, na jeho východnej strane. Sú to apartmány vo vnútrobloku s výmerami od 56 po 82 štvorcových metrov. Ich súčasťou sú 6 až takmer 10-metrové terasy. K apartmánu pridá developer aj ročný vstup pre dvoch do wellness centra v hoteli. Za ročný poplatok 200 eur môže získať službu, v rámci ktorej mu tím ľudí zabezpečí údržbu nábytku, nákupy, či zoženie vstupenky na kultúrne podujatia.

„Vzhľadom na to, že na trhu je zvýšený záujem o dvojizbové byty, rozhodli sme sa ponúknuť tieto apartmány na predaj,“ hovorí K. Krajňáková. Podľa nej je časť z ponúkaných bytov naďalej prenajatá, a ďalší vývoj je na dohode s nájomcom.

River Park priniesol 170 rezidencií, s ktorých predajom firma začala v lete 2007. Na jeseň 2008 v rámci predvianočnej akcie, ktorá sa nakoniec natiahla na dlhšie, ponúkla 40-percentné zľavy na byty. K zvýšeniu cien nakoniec prišlo až v roku 2010, o 4,5 percenta. Aktuálne je okrem bytov, ktoré do ponuky prišli z dlhodobého prenájmu, voľných ešte 14 rezidencií.

River Park sme recenzovali aj v Rande s realitou. Ako to dopadlo?

Foto – J&T RE

  • Tlačiť
  • 34

Tagy J&T Real Estate, River Park