Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Slovenskom Grobe vznikne nové mestečko

12.03.2007, 11:56 | Ivana Križanová

Súčasťou obytnej zóny bude takmer tisíc bytov, obchody, kostol, škola aj pošta.

  • Tlačiť
  • 0

Juhozápadná časť obce Slovenský Grob sa čoskoro má rozrásť o 946 nových bytových jednotiek. Vznikne tam nová obytná zóna Šúr, v ktorej nemajú chýbať námestia, kostol, škola, pošta, športové zariadenia či reštaurácie a obchody. O to všetko sa chce postarať spoločnosť Schnabl Trading, s.r.o., dcéra americkej investičnej skupiny Meridian Global Advisors Group. V lokalite Šúr pri potoku Čierna voda vedľa cesty z Vajnor do Slovenského Grobu plánuje zastavať územie s rozlohou 68 hektárov.

„Skupina Meridian, rakúsko-americký partnerský podnik, sídliaci v Fort Myers na Floride kúpila pozemok v Slovenskom Grobe v roku 2005,“ uvádza pre eTREND spoločník skupiny Bryant Cooper Boyd.

Firma Schnabl Trading, s.r.o., bude výstavbu realizovať v štyroch etapách. „Začať by sme chceli v lete tohto roka. Stavebný úrad nám po posúdení predloženého návrhu vydal územné rozhodnutie o umiestnení stavby. V súčasnosti sa spracováva dokumentácia na stavebné povolenie. Mala by byť hotová v apríli, takže o dva – tri mesiace by malo byť stavebné povolenie vydané,“ hovorí Patrik Geržo, jeden z bývalých spoločníkov firmy. „Celkové investície na výstavbu dosiahnu výšku približne 4,5 miliardy korún.“

Sur_01_text.jpg

Záujemcovia o bývanie pri Bratislave budú mať na výber päť typov rodinných domov, a to jedno- alebo dvojpodlažné s obytnými podkroviami. Rodinné domy A, B a C, ktorých má byť 394, budú stáť samostatne a ponúkať úžitkovú plochu približne od 120 do 320 m2. Postavia aj 88 radových domov s úžitkovou rozlohou od 100 do 140 m2. Posledným typom bude 44 dvojdomov s plochou od 150 do 180 m2. Dokopy teda vyrastie 570 domov s celkovou úžitkovou plochou približne 137-tisíc m2.

Ponuku bývania zvýši aj výstavba troch štvorposchodových bytových domov s celkovou podlahovou rozlohou 9-tisíc m2. Tie budú disponovať deväťdesiatimi jedno- až dvojizbovými bytmi s úžitkovou plochou od 40 do 80 m2.

Obytnú zónu bude dotvárať jedenásť polyfunkčných objektov s 286 bytmi s úžitkovou plochou približne 36-tisíc m2 a nakoniec štrnásť budov s obchodmi a službami s podlahovou výmerou 15-tisíc m2. Pri týchto objektoch budú môcť obyvatelia a návštevníci využívať dokopy 607 parkovacích miest. Tie sa navyše budú nachádzať aj v garážach polyfunkčných domov s kapacitou 390 státí.

Obyvatelia budú mať v polyfunkčných objektoch a v budovách so službami s výškou štyroch poschodí takmer všetko potrebné pre každodenný život – od stravovacích zariadení, obchodov, kostola až po školu, banku, zdravotné služby či športové areály, ako tenis a bowling.

Sur_02_text.jpg

Polyfunkčné objekty by mali byť umiestnené pri štátnej ceste, obytná zástavba sa bude tiahnuť skôr k chrbtu pozemku smerom k Chorvátskemu Grobu. Smerom k okrajom areálu budú stáť individuálne rodinné domy. Na juhovýchodnom okraji bude umiestnený komplexný areál tenisových dvorcov s rehabilitáciou, bazénom a tenisovou halou.

Dcérska spoločnosť amerického Meridianu je hlavným vlastníkom investorskej firmy Schnabl Trading od konca roku 2005. Zhruba 10-percentnými spolumajiteľmi bratislavskej Meridian Development Group, s.r.o., sú napríklad aj slovensko-americký podnikateľ Rudolf Mosný a rakúski partneri vrátane konzultačnej spoločnosti RS Consulting-und Beteiligungs-GmbH.

„Americká skupina Meridian poskytuje prostredníctvom pobočiek v strednej Európe poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií, manažment aktív v Rakúsku a Švajčiarsku a podniká v oblasti realít na Slovensku a na Floride,“ prezrádza B. C. Boyd. Finančnými partnermi skupiny Meridian sú Istrobanka a HVB Banka.

Vizualizácia – Obytná zóna Slovenský Grob

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)