Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Starom Meste vzniknú byty vo Feiglerovom dome

20.11.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Do ponuky bývania v historickom centre Bratislavy pribudnú tri desiatky bytov a apartmánov. Developerská spoločnosť VI Group sa chystá začiatkom budúceho roka spustiť rekonštrukciu vyše storočného meštianskeho domu na Konventnej ulici.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

VI Group

Projekt nazvala Feiglerov dom podľa významného bratislavského architekta Ignáca Feiglera ml., ktorý na tejto ulici postavil dom s číslom 14, v ktorom aj býval. Navrhol aj viacero domov na neďalekých uliciach Zochova a Palisády.

Feiglerov dom vznikne rekonštrukciou domu na Konventnej 5, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Je súčasťou bloku budov od rohovej historickej Auly Cervantes. Trojpodlažný dom získa okrem obnovenej fasády aj nadstavbu, ktorá má vyrovnať jeho výšku so susednou stavbou.

Po dokončení naplánovanom na prvý štvrťrok 2016 bude k dispozícii 20 bytov a osem apartmánov. Ponuku tvorí 16 dvojizbových a 11 trojizbových bytov doplnených o jeden jednoizbák. Výmery sa pohybujú od 32 do 85 štvorcových metrov.

Uvádzacie ceny pre prvých desať predaných bytov sa pohybujú okolo 2 000 až 2 700 eur za štvorcový meter v štandarde vrátane dane, pre ďalšie byty sa zvýšia na 2 400 až 3 200 eur za štvorec.

Feiglerov domZdroj: VI Group

Dvojizbové byty tak začínajú od necelých 120-tisíc eur a apartmány od 92-tisíc. Bez zľavy vyjdú tie isté byty na 144-tisíc respektíve 111-tisíc eur. Najväčší trojizbák sa predáva za takmer 195-tisíc eur, bez zľavy bude na predaj za 234-tisíc.

Na opačnej strane Konventnej ulice je v príprave aj ďalší projekt – zaplnenie medzery v zástavbe. Developer Invest Product vypísal pred tromi rokmi architektonickú súťaž. Budova má z polovice kancelárske využitie, tri vrchné podlažia majú prinieť aj osem bytov. Termín výstavby ešte nie je známy.

VI Group kúpila historickú budovu na Konventnej pred rokom. Doteraz pracovala na projektoch v okrajových častiach Bratislavy – Vajnory, Vrakuňa a Petržalka.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy VI Group