Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Stupave pripravujú projekt Noemis, prinesie 158 bytov

03.01.2018, 13:44 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Stupava zažíva pestré realitné obdobie. V pomerne krátkom čase predstavili ďalší realitný projekt, ktorý prinesie nadštandardný počet bytov. Rezidenčný komplex Noemis má ambíciu ponúknuť 158 bytových jednotiek. Stavať by sa malo začať už tento rok.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

Ismont

Komplex má vyrásť na Cementárskej ulici v lokalite bývalého areálu Cevaservis. Pozemok je v juhozápadnej časti obklopený existujúcou bytovou zástavbou, v severovýchodnej časti administratívnymi a skladovými budovami bývalého areálu Cevaservis. Aktuálne sa v areáli nachádzajú parkovacie plochy, skladová hala a predajne.

Štyri bloky

Na ich mieste majú vyrásť štyri bytové domy. Investor hovorí o päťpodlažných stavbách, pričom štvrté a piate podlažie sú riešené ako ustupujúce s terasami. Na prvom podlaží sú naplánované obchodné jednotky, predbežne je v pláne 13 prevádzok. Byty majú byť situované na druhom až piatom podlaží. Stavby majú mať jedno podzemné podlažie, v ktorom budú pivničné kobky a garáže.

Neprehliadnite

Celkovo má v projekte Noemis vzniknúť 158 bytových jednotiek. Ponuke majú dominovať dvojizbové byty, v komplexe ich má byť 78. Skladbu majú dopĺňať jednoizbové (26), trojizbové (50) a štyri štvorizbové byty. Okrem nich má v objekte vzniknúť aj päť apartmánových bytov.

Projekt Ismontu

Komplex má obsluhovať 250 parkovacích miest. Až 198 z nich má byť situovaných v podzemnej garáži. Zvyšok majú doplniť miesta v areáli projektu. Predbežne sa počíta s tým, že so stavebnými prácami by mali začať v máji tohto roka. Stavba komplexu by mala trvať 24 mesiacov. Náklady na realizáciu projektu vyčíslil investor na 10,8 milióna eur.

Pozemky určené na výstavbu komplexu NoemisZdroj: EIA/Ismont

Za projektom stojí stavebno-developerská spoločnosť Ismont, ktorá začínala výstavbou rodinných domov, čoraz viac je však aktívna aj pri väčších projektoch. Stojí za projektmi ako Lilum, Miko, Greenvia či Green Village.

Ide v krátkom čase už o druhý projekt chystaný v Stupave. Začiatkom decembra TREND Reality informovali o projekte Nový Majer, ktorý v meste vytvorí 77 bytov.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Ismont