Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Stupave pripravujú projekt Nový Majer, prinesie 77 bytov

04.12.2017, 14:02 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

V Stupave sa pripravuje nový rezidenčný projekt. Spoločnosť MPL House chce v polovici budúceho roka začať stavať komplex Nový Majer. V troch bytových domoch by mal priniesť osem desiatok bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • 0

Komplex má vyrásť v priestore severozápadne od centra mesta na ulici Pri majeri, vo vzdialenosti asi pol kilometra od Námestia svätej Trojice. „Územie bolo pôvodne na okraji obytnej zástavby mesta, avšak v súčasnosti už obytná zástavba obkolesuje riešené územie takmer zo všetkých strán,“ píše investor v zámere, ktorý predložil úradom na posúdenie vplyvu na životné prostredie.

Tri domy

Projekt nesie názov Nový Majer, keď odkazuje na historický názov lokality. Obytný súbor má byť zložený z troch bytových domov na spoločnej platforme podzemnej garáže. Blok A má mať štyri, blok B tri a blok C päť nadzemných podlaží.

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Nový MajerZdroj: EIA/MPL House

Objekt má mať 77 bytových jednotiek. Celkovo má vzniknúť 135 parkovacích stojísk. Z toho stovka má byť situovaná v podzemnej garáži. Súčasťou objektu má byť kaviareň i fitnescentrum. Investor hovorí o tom, že ako povrchové materiály chce použiť pohľadový betón, kameň, drevo, oceľ v čiernom alebo zinkovanom prevedení.

Kolaudácia v roku 2020

Investor predložil variantné riešenie v prípade zelených plôch v komplexe. Prvý variant počíta s vytvorením 2 801, druhý 3 136 štvorcových metrov zelenej plochy. So stavebnými prácami by mali začať v júni 2018, kolaudácia projektu je naplánovaná na jar 2020. Investor vyčíslil rozpočet projektu na 10 miliónov eur.

Neprehliadnite

Za projektom stojí spoločnosť MPL House, ktorá sa zaoberá poradenstvom, realizáciou i servisom pri výbere a realizácii projektov. Medzi referenciami uvádza realizáciu viacerých rodinných a bytových domov. Pôsobí zväčša v okolí Bratislavy.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)