Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Tatranskej Lomnici pribudne 48 nájomných bytov

04.10.2018, 11:02 | TASR

Mesto Vysoké Tatry pokračuje vo výstavbe mestských bytov. Doteraz samospráva postavila prostredníctvom Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na svojom území 159 bytov, ku ktorým pribudne ďalších 48.

  • Tlačiť
  • 0

Primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš v stredu odovzdal stavenisko zhotoviteľovi, ktorý má na výstavbu dvoch bytových domov 14 mesiacov. „Pokračujeme v trende výstavby bývania hlavne pre mladých ľudí, k dnešnému dňu evidujeme 187 žiadostí," uviedol primátor.

Trojmiliónový projekt

Celkové náklady na projekt výstavby aj so sieťami, technickou vybavenosťou a prístupovými cestami presahuje úroveň 2,9 milióna eur. Necelé dva milióny samospráva získala zo ŠFRB a ďalších vyše 800-tisíc eur z dotácie. Na realizácii projektu sa samospráva podieľa vlastnými zdrojmi vo výške presahujúcej 200-tisíc eur vrátane projektovej dokumentácie.

Neprehliadnite

„Je potrebné zokruhovať verejný vodovod, rozšíriť NN siete aj verejný plynovod," vysvetlil Jozef Gál z investičného oddelenia Mestského úradu vo Vysokých Tatrách.

Osika a Jelša

Dva bytové domy umiestnené na sídlisku v Tatranskej Lomnici budú niesť mená Osika a Jelša. Po dokončení sa do nich nasťahujú obyvatelia Tatier, ktorí si podali žiadosť.

„O obsadení mestských nájomných bytov rozhoduje komisia. Žiadatelia sú prevažne mladí ľudia, ktorí sa chcú osamostatniť a ľudia, ktorí pracujú vo Vysokých Tatrách s úmyslom sa tu usadiť," doplnila Alena Čechová z majetkového oddelenia tatranskej radnice. Novovybudované jedno a dvojizbové byty budú mať bežný štandard. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy nájomné byty, Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry

Diskusia (0 reakcií)