Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Trnave sa chystá City Residence so 60 bytmi

24.06.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Oplotený pozemok blízko historického centra Trnavy má nahradiť nová výstavba. Projekt pomenovaný City Residence Trnava z dielne miestnej podnikateľskej skupiny Vladimíra Poóra má vyrásť medzi Františkánskou a Štefánikovou ulicou na prázdnom oplotenom pozemku.

  • Tlačiť
  • 2

Mesto začalo územné konanie pred niekoľkými týždňami. Podľa dokumentu má vzniknúť jeden objekt historickou architektúrou nadväzujúci na okolitú zástavbu. „Navrhovaná stavba je riešená ako samostatne stojaci objekt, ktorý má maximálne dve nadzemné podlažia, dve podkrovia a jedno podzemné podlažie pod väčšou časťou objektu,“ píše sa v oficiálnom dokumente.

Pozemok má celkovo 4 500 štvorcových metrov, zastavaná plocha nadzemia je vyše 3 200 m2. Projekt počíta so 63 bytmi a ôsmimi obchodnými priestormi. Priamo v objekte vznikne 110 parkovacích miest.

City Residence TrnavaZdroj: AK Immobilien

"Štart výstavby predpokladáme na jeseň tohto roka s plánovaným dokončením na jar 2017," pre TREND Reality približuje Pavol Adamec, zástupca investorskej spoločnosti.

Navrhovateľom výstavby je AK Immobilien, kde je jedným z dvoch spoločníkov práve trnavský podnikateľ, okrem iného majiteľ futbalového klubu Spartak. Na architektúre spolupracovali ateliéry Adamec&Adamec a A.M. architects.

City Residence TrnavaZdroj: AK Immobilien

Skupina v súčasnosti dokončuje výstavbu rozsiahleho multifunkčného projektu City Arena, kde spája zrekonštruovaný futbalový štadión s obchodným centrom so 125 obchodmi, multikinom a detským zábavným parkom. Termín otvorenia je stanovený na 22. augusta.

V Trnave sa okrem pripravovaného projektu City Residence budujú aj ďalšie rezidenčné novostavby. Nedávno dokončené je Zelené átrium, Bottovu zase čaká štart v najbližších týždňoch. Okrem toho beží predaj ďalšej etapy v rámci zóny Arboria na okraji mesta vedľa hypermarketu Tesco.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Vladimír Poór