Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Urban Residence pribudne veža, developer pýta prvé povolenia

07.02.2018, 05:02 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Projekt Urban Residence už pripravuje spustenie druhej etapy. Luxembursko-slovenský developer Lucron prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti žiada úrady o zmenu územného rozhodnutia a tak prezrádza podrobnosti o pripravovanej 12-podlažnej budove.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Lucron

Štart prvej etapy ohlásil developer v lete 2016, keď na trh postupne uviedol 205 bytov. Pozdĺž Račianskej ulice vyrástol sedempodlažný objekt a oproti nemu v priestore pri Filiálke zase deväťpodlažná stavba. Ich kolaudácia je naplánovaná v druhej polovici tohto roka (pozrite si aktuálny stav výstavby).

 61 bytov

Už pred dvoma rokmi sa vedelo o tom, že pokračovanie prinesie 12-podlažnú budovu v susedstve projektu Pri mýte. Developer aktuálne žiada úrady o zmenu územného rozhodnutia. Projekt totiž úrady už raz odobrili. V roku 2008 dostal komplex prvé povolenie ešte pod menom Nové Slovany, ktoré pripravovala rakúska firma Wien - Süd Holding.

Neprehliadnite

Z dokumentov vyplýva, že na Račianskej pribudne 12-podlažný vežiak so 61 bytovými jednotkami. V objekte majú byť zastúpené rôzne veľkosti bytov od jednoizbových až po mezonetový loft nachádzajúci sa na 11. a 12. podlaží. Okrem klasických bytov má vzniknúť medzi druhým až desiatym podlažím aj 19 ateliérov.

Pribudne aj nová garáž

„Dispozičné riešenie objektu je navrhnuté ako chodbové, zväčša s jednostranne orientovanými bytovými jednotkami a nebytovými priestormi – ateliérmi,“ píše developer. Parkovanie má byť riešené v suteréne bytového domu, v ktorom by malo byť vytvorených 53 parkovacích stojísk. Ďalšie štyri pribudnú na teréne a 51 miest bude pre obyvateľov bloku C dostupných v podzemnej garáži blokov A a B.

Urban Residence - fázy výstavbyZdroj: Lucron Development

Projekt oficiálne realizuje spoločnosť 1. Račianska, ktorá je dcérskou firmou developera Lucron Development. Ten stojí okrem iného za bratislavskými projektmi Eden Park či Malé Krasňany. Okrem toho realizuje najväčší trnavský rezidenčný komplex Arboria Park. Spoločnosť začiatkom roka predložila úradom na posúdenie projekt Kopčianska – Juh, ktorý predpokladá vybudovanie novej štvrte v Petržalke.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Lucron