Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V zóne Triangel na Čiernej Vode vyrastá päťdesiatka bytov

07.08.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Lokalita známa ako Čierna Voda v rámci obce Chorvátsky Grob neďaleko Bratislavy sa rozrastá o dva nové rezidenčné projekty. Vyrastajú v zóne Triangel, ktorá už priniesla niekoľko desiatok rodinných domov, pozemkov a bytov. Oba sú riešené podobne.

  • Tlačiť
  • 1

Čierna Voda

Jeden dostal meno Byty Čierna Voda a nachádza sa bližšie k hlavnému vstupu do zóny. Prináša 24 bytov v dvojpodlažnej stavbe, jednotky na prízemí majú aj záhradky s najčastejšími výmerami okolo sedem árov a terasu.

Byty v tomto projekte stoja približne 1 300 eur/m2 vrátane DPH v štandarde, v cene je zahrnutá aj pivničná kobka a jedno parkovacie miesto. Napríklad dvojizbový byt s výmerou necelých 51 štvorcových metrov možno kúpiť za 71 500 eur. Podľa oficiálnej webstránky je voľných osemnásť bytov.

Byty Čierna voda - aktuálny stavZdroj: Tenez, s.r.o.

Investorská spoločnosť Tenez, s.r.o. začala výstavbu tento rok v máji s plánovaným dokončením na jar 2016. Predajcom je firma Iuris, ktorá bola aj spoluinvestorom celej zóny Triangel.

3angel

Druhým rastúcim projektom v zóne je 3angel, za ktorým stojí rovnomenná spoločnosť. Je personálne prepojená s developerskou skupinou Weon, ktorá bola taktiež spoluinvestorom obytnej štvrte Triangel.

Byty 3angel - vizualizáciaZdroj: 3angel

Tento projekt ponúka rovnako 24 bytov v architektonicky podobne riešených objektoch. Umiestnené sú hneď vedľa ďalej od hlavného vstupu do oblasti. Firma začala stavať už v novembri 2014, termín dokončenia je stanovený na tohtoročnú jeseň.

Byty majú výmeru od 35 po 73 m2 a ich cenovky sa pohybujú medzi 1 200 až 1 300 eur za štvorcový meter s daňou. V tom je zahrnuté aj jedno vonkajšie parkovacie státie, byty na prízemí majú taktiež terasu a predzáhradku. Podľa oficiálnej webstránky je voľných päť jednotiek.

Byty 3angel - aktuálny stavZdroj: 3angel

Obytný súbor Triangel, ktorého sú oba projekty súčasťou, vznikal ešte počas realitného boomu. V strede areálu v tvare trojuholníka vyrástli tri bytové domy s celkovo 83 bytmi, okolo nich zasa pozemky pre približne dvesto rodinných domov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Čierna voda