Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vallo stopol projekt dvoch veľkých developerov v Ružinove

04.06.2019 | Tomáš Vašuta

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

04.06.2019 | milosmil

na jednej strane magistrat, poslanci a vsetci placu, ze ake su byty nedostupne, ake su drahe, ze m2 bude stat 4000-5000 a na druhej strane zastavuju jednu vystavbu za druhou.. nic sa nestava a tak su byty drahe a budu drahsie.. tzv. "obcania" nikdy s nicim nebudu suhlasit a samozrejme ze hlas ludu - hlas bozi..
dufal som, ze novy magistrat pohne veci kupredu, racionalne, odborne, s kompromismi, lebo bez nich to nepojde.. ale nic sa nezmenilo.. nezmyselne sny o najomnch bytoch, prazdne reci..

04.06.2019 | nicomunerozumiem

a na tretej strane mas obcanov z okolia, ktory su proti vyskovej vystavbe medzi rodinnymi domami. Hadaj na koho strane stal magistrat asi prvykrat v novodobej historii. To ze je tu malo bytov neznamena, ze ideme stavat vyskove budovi na kazdej zelenej ploche.

04.06.2019 | krang

Nie toto to presne znamena. Jaaj boha vy komunisti sa nikdy nepoucite.

04.06.2019 | salamoon

chcel si povedat kapitalisti.. komunisti stavali rocne neporovnatelne viac bytov, ani sa neprizivovali na uz existujucej infrastrukture..

04.06.2019 | carlosko

Ak tomu, čo stavali, hovoríš byty a infraštruktúra, tak to by som rád vedel, či tiež v takom jednom bývaš.

04.06.2019 | al0

navrhovane zastavanie toho maleho fliacika pozemku by nesplnilo ani len tie komunisticke standardy pre vystavbu panelakov

04.06.2019 | mudr.lant

5 podlaží je výšková stavba? Ty vieš, kde to vôbec je? momentálne je tam soci administratíva so 4-mi podlažiami a vedľa sú 5 podlažné bytovky. Z dvoch stán sú rodinné domy. Kto chce bývať v meste musí znášať kompromisy.

04.06.2019 | Martinoid

Ake byty???
Z neho vyplývalo, že v Prievoze mala vyrásť trojica bytov a 107 apartmánov.
Dobre ze ich s tym poslali do pr..le.

04.06.2019 | Roman Kanala

Po francúzsky sa byt prekladá ako appartement. Ako sa prekladá apartmán, to neviem, asi rovnako. Aký je rozdiel medzi bytom a apartmánom, to neviem. Po francúzsky žiaden.

04.06.2019 | martin33

"Apartmany" su nebytove prietory urcene na kratkodobe byvanie, lebo nesplnaju urcite normy pre byty (osvetlenie, hluk, ...) . "Apartmanmy" ich ale nazyvaju len developeri, v zakone taky nazov priamo nie je. Podla zakona su to "nebytove priestory urcene na kratkodobe byvanie", teda kategoria kam sa zaraduju napriklad ubytovne alebo hotely.
Ak by to ale developer oznacoval ako "ubytovna", asi by sa to tazko predavalo :-)

04.06.2019 | gejza77

Roman, apartmán v slovenskej legislatíve neexistuje ... je to obyčajná nekalá obchodná praktika používaná na to, aby sa prisťahovalcom z vidieka predali skladové, resp. iné subštandardné priestory na obytné účely ...

04.06.2019 | mba

Su ovela horsie projekty ako napriklad Nivy a pod. Keby v okoli neboli bytovky, nepoviem. Ale su. A na predmetnom pozemku dnes stoji barabizna. Kto chce totalny klud, nech ide byvat na kopanice. Alebo mozeme stavat na pozemkoch protestujucich, ked protestujuci neumoznia inym stavat na vlastnych pozemkoch. Ci? Komunisti by sa ani nepytali. Uz by to stalo....

Vallo skonci hordie ako Nesrovnal. Lebo je velkohuby a bez velkych vysledkov....

05.06.2019 | olivertwist

"Bratislava - hlavné mesto SR hovorí o potrebe zvýšenia dostupnosti bývania, zatiaľ však robí presný opak. Príkladom je aj odmietnutie výstavby projektu na Konopnej ulici, kde developeri urobili už v minulosti výrazné ústupky, aby s tým miestni nemali problém. Ani to však nestačilo.
Magistrát pokračuje v zamietaní výstavby viacerých projektov v Ružinove, pričom si pomáha kontroverzným výkladom Územného plánu. Postup mesta vyvoláva pochybnosti, či tento odpor proti výstavbe nie je spojený s politickým vplyvom bývalých aktivistov, dnešných komunálnych politikov.
Ideologický boj proti výstavbe je však kontraproduktívny, čo treba pochopiť najmä v čase klimatickej krízy."

05.06.2019 | peterval

Nenapíšem k téme, ale súvisí to s mestom a dopravou, a bezpečnosťou MHD. Zahusťovanie mesta súvisí s MHD a bezpečnosťou v MHD. Nižšie sú odkazy na FB profily 3 zo štyroch brutálnych útočníkov, ktorí napadli starší manželský pár v Bratislave. Z toho Ondrej Á ( Len Momko) je ten, ktorý zlomil tvárové kosti pani, Stanislav G sa im vyhrážal že ich zabije, tretí Andrej L zas v diskusii na FB Polície Bratislava!!! si ešte dovolil napísať, že starší pán v autobuse mal držať pi.u .. Rodina na týchto polodementov nevychovaných môže byť hrdá ako ich vychovala
https://www.faceboo...
https://www.faceboo...
https://www.faceboo...

06.06.2019 | Violett Vesperty

kedy zastaví výstavbu na Kramároch alebo bude donekonečna pospisovať bytovky bez ZLENE