Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zónu Villa Rustica a Tarjanne doplnia Záhradné vily

13.01.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na okraji bratislavskej Dúbravky sa chystá nová výstavba. Ide o lokalitu medzi sídliskom a chráneným prírodným územím Devínska Kobyla, kde už dnes stoji niekoľko etáp projektov Tarjanne, Villa Vista a Villa Rustica. Záhradné vily plánuje v spodnej časti areálu postaviť práve spoločnosť Villa Rustica.

  • Tlačiť
  • 1

Trojica víl vyrastie do výšky piateho ustúpeného nadzemného podlažia. Aktuálne je v ponuke 47 väčších bytov v prvých dvoch objektov. Tretí sa ešte pripravuje.

Ceny bytov sa pohybujú medzi 1 800 až 2-tisíc eur/m2 vrátane DPH. Až na zopár výnimiek sú v ponuke najmä väčšie troj- a štvorizbové jednotky s výmerami od 75 po viac než 120 štvorcových metrov. Napríklad trojizbový byt s výmerou 80 m2 v prvom dome stojí 151-tisíc.

Pod jednou vilou vznikne 46 parkovacích miest, pod druhou 29. Spolu s deviatimi státiami vonku sa tak pre dva ponúkané objekty predpokladá vytvorenie 84 státí. Termín štartu výstavby predpokladá investor na tohtoročnú jar s dokončením na jeseň 2016.

Lokalita známa ako Brižite na okraji Dúbravky sa začala rozvíjať pred niekoľkými rokmi projektom Villa Rustica. Celkovo vzniklo 70 väčších bytov v piatich vilách, ktoré prešli aj hodnotením Rande s realitou. Neskôr k nim pribudla Villa Vista s deviatimi ďalšími bytmi.

Uprostred zóny neskôr začala výstavbu aj developerská skupina YIT, ktorá tu v siedmich bytovkách postavila Tarjanne so 143 bytmi. Prvú fázu projektu fínskeho investora sme taktiež recenzovali v Rande s realitou.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Villa Rustica