Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Veža Residence bude treťou najvyššou v Bratislave

25.10.2006, 15:52 | Peter Kremský | © 2006 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Spoločnosť Residence chce v Bratislave v priebehu dvoch rokov postaviť ďalšiu výškovú budovu. Residence Tower bude stáť medzi Jégého a Miletičovou ulicou v druhom okrese hlavného mesta a mala by mať 32 poschodí s bytmi a administratívnymi priestormi.

Jej výška by mala dosiahnuť 107 metrov. Práce sa podľa manažéra projektu Marka Havaša začali v auguste a hotové by mali byť v decembri 2008. Náklady na výstavbu spoločnosť neuvádza.

V budove by malo byť 252 bytových jednotiek, štvorhviezdičkový hotel a takmer 7-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, ktoré by sa podľa zámerov investora mali predávať, menej prenajímať. Naplánované sú aj priestory pre banku, reštauráciu a päťposchodovú podzemnú garáž s 530 parkovacími miestami.

Výšková budova bude podľa hlavnej inžinierky projektu Márie Burianovej rozdelená na dve časti. V prvej sa budú nachádzať kancelárie, relaxačné centrum a od 19. po 31. podlažie hotel s vyše sto izbami.

Cena za predaj administratívnych priestorov by sa mala pohybovať od 70- do 85-tisíc Sk vrátane DPH. Na 32. podlaží bude bar s vyhliadkou na Bratislavu.

residence_tower_upr.jpg

Druhá časť by od tretieho po 31. podlažie by mala obsahovať byty s výmerou od 47 do 185 m2. Ich ceny sa budú odvíjať od poschodia, pričom platí, že čím vyššie, tým drahšie. Do 17. poschodia budú ceny od 50- do 70-tisíc korún, vyššie od 90- až po 120-tisíc korún za štvorcový meter.

Ku komplexu bude patriť aj trojposchodová budova s reštauračnými zariadeniami a niekoľkými apartmánmi. Projekt prispeje ďalšou výškovou budovou k rozširujúcej sa perspektíve vežiakov v širšom centre Bratislavy.

Len o niekoľko sto metrov ďalej, na druhej strane Jégého ulice bude stáť 21-poschodová veža projektu Jégého alej. Opačným smerom pri Záhradníckej ulici tento rok po dlhom čakaní dokončili obytný dom Glória s 29 podlažiami a výškou sto metrov.

Veža Residence by ju mala prerásť o sedem metrov a zaradiť sa tak medzi najvyššie budovy Bratislavy, ktorými sú Tower 115 (115 metrov), Národná banka (111 metrov) a Slovenská televízia (107 metrov). Investorom projektu je bratislavská firma ERS Holding, ktorá doteraz zrealizovala výstavbu bytových domov a nákupného centra.

Vizualizácia – ERS Holding

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát