Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vila s mólom na Dunaji

08.11.2013, 14:00 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

V centre Viedne vyrástla súkromná víkendová vila s priamym prístupom k rieke

  • Tlačiť
  • 0

Oddych alebo párty na móle vybiehajúcom do pokojného toku Starého Dunaja. Súkromie uprostred ruchu husto obývaného veľkomesta nájde majiteľ novej vily priamo v centre Viedne.

Miestne štúdio Share Architects navrhlo pre súkromného majiteľa malú vilu s podlahovou plochou 45 štvorcových metrov s plným vybavením pre trávenie voľných dní.

Dizajn je inšpirovaný jachtou, preto je vila celá biela zvonku aj zvnútra. Všetky vonkajšie priestory sú naopak v prírodných farbách. Budova je zo železobetónu a schodisko, terasa a mólo z dreva.

Z ulice je novostavba nenápadná, spoza plota ju ani nevidno. Za betónovým plotom je vstup priamo do horného podlažia a vonkajšie schody vedú na prízemie aj na pobrežnú terasu s mólom o tri metre nižšie.

Chata na Dunaji (1)Zdroj: Foto: Share Architects/Kurt Kuball

Na vrchnom podlaží je galéria so spálňou s výhľadom na rieku. Dolné podlažie je otvorenou obývačkou s veľkými posuvnými dverami. Dopĺňa ho kúpeľňa a kuchyňa.

Vila je z troch strán uzavretá a otvorená je smerom k rieke. Na móle je priestor pre kotvenie člna.

Keďže vila je rýchlo prístupná z centra Viedne aj severovýchodnej časti mesta, dá sa využiť aj na obedné prestávky či večierky pri vode aj počas letných pracovných dní.

Chata na Dunaji (4)

Chata na Dunaji (4)Zdroj: Foto: Share Architects/Kurt Kuball

Rakúsko patrí medzi krajiny, kde sa darí modernej architektúre a nie je problém presadiť zaujímavé aj veľkorysé projekty. Viedeň sa pravidelne umiestňuje na čele svetového rebríčka kvality bývania. Využitie potenciálu Dunaja môže rakúskej metropole Bratislava zatiaľ len závidieť.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)