Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viladomy s alpským nádychom

25.09.2019, 05:01 | Martin Marec

Rande s realitou | Koncom leta sa súčasťou tretieho bratislavského obvodu stali bytové domy Gansberg. Nachádzajú sa v známej bratislavskej lokalite Koliba na miestach, kde bol kedysi vysadený vinohrad, ktorý časom chátral. Novostavba tak vyrástla na zanedbaných, nevyužívaných a nezastavaných plochách v pomerne stiesnených pomeroch a v príkrom teréne, ktorý sa zvažuje smerom ku Podkolibskej ulici s výškovým rozdielom približne 23 metrov.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika

Extra reality

Rande s realitou – menu

Zo západnej až severozápadnej strany ohraničuje novostavbu Strážna ulica, zo severovýchodu je to Jeséniova ulica a z východu Podkolibská ulica.

Gansberg, pohľad z uliceZdroj: Armatrade

Gansberg, pohľad vnútroblok 2Zdroj: Armatrade

Gansberg, ustúpené podlažieZdroj: Armatrade

Lokalita a architektúra

Z funkčného hľadiska sa v lokalite a jej blízkosti nachádza obytné územie bytových a rodinných domov. Areál Gansbergu je dopravne napojený na existujúcu komunikáciu na Strážnej ulici.

Na pozemku je komplex šiestich bytových domov s tým, že vždy dva bytové domy pôsobia navonok ako jeden celok, ktorý je navzájom prepojený najviac dvomi podzemnými podlažiami. Každý bytový dom pozostáva z dvoch nadzemných podlaží a z jedného ustupujúceho podlažia určeného pre bytové jednotky a apartmány.

Gansberg, hlavný vchod - zádverieZdroj: Armatrade

Pri obhliadke Gansbergu z exteriéru nám novostavba svojou hmotou a výškou pripomínala architektúru a osadenie objektov, ktoré je skôr typické pre apartmány v alpských lyžiarskych strediskách.

Rovnaký pocit sme mali aj pri vstupe do objektov a na chodbách. Tie pôsobili stiesneným a tmavým dojmom, pretože im chýbalo prirodzené presvetlenie spoločných priestorov. Svoj podiel na tom mali aj koberce na podlahách, čo je v bytových domoch nezvyklé, ale pôsobí to príjemným domáckym dojmom.

Gansberg, chodba k bytomZdroj: Armatrade

Byty sú veľmi dobre dispozične riešené vrátane štandardu vybavenosti. Presvetlenie bytov je zabezpečené veľkorozmerovými okennými otvormi od podlahy. Okná s parapetmi by ste hľadali márne, čo zabezpečuje nadštandardné svetelné pomery aj pri rôznych orientáciách bytov.

Projekt má po klientskych zmenách a požiadavkách nakoniec 48 bytov, a to v skladbe 2-izbových až 4-izbových bytov. Každá bytová jednotka má buď balkón alebo terasu, prípadne predzáhradky.

Gansberg, pohľad na terasyZdroj: Armatrade

Gansberg, pohľad vnútroblokZdroj: Armatrade

Výmery bytov považujeme za mierne nadštandardné. Izby majú viac ako 14 m2, troj- a viacizbové byty majú zase dve kúpeľne a 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Tagy Gansberg Koliba, ITB Development, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)