Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

ViOn si v Zlatých Moravciach buduje štvrť, plánuje aj bytový dom

17.01.2018, 11:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

K hotelu, predajni stavebnín, čerpacej stanici a futbalovému ihrisku aj rezidenčný komplex. Také sú najnovšie plány skupiny ViOn, ktorá pod sebou zastrešuje viaceré činnosti. Spoločnosť chce na severnom okraji Zlatých Moraviec stavať bytový dom.

  • Tlačiť
  • 5

Bytový dom má vyrásť južne od miestnej komunikácie na Hoňoveckej ulici, na ktorú bude dopravne napojená. Z juhozápadnej strany je pozemok ohraničený futbalovým ihriskom s oplotením a živým plotom. Zo západnej strany je územie lemované nevyužívanou plochou porastenou náletovou drevinou.

Areál nie je v súčasnosti využívaný a na veľkej časti nie je ani rastlinný pokryv. Investor navrhuje stavbu päťpodlažného objektu, ktorý má pozostávať z troch sekcií. Na prvom nadzemnom podlaží sa majú okrem vstupu nachádzať aj pivnice prislúchajúce k jednotlivým bytovým jednotkám.

Neprehliadnite

Každá jedna sekcia má mať štyri jednoizbové, šesť dvojizbových a päť trojizbových bytov. Celkovo tak komplex prinesie 45 bytových jednotiek. Na piatom podlaží počíta investor s vybudovaním terás patriacich k bytom. Celkovo by malo objekt obsluhovať povrchové parkovisko pre 40 automobilov.

So stavebnými prácami by mali na okraji Zlatých Moraviec začať v priebehu tohto roka. Prví obyvatelia by nové byty mali využívať už na budúci rok. Investor vyčíslil náklady na realizáciu projektu na 1,5 milióna eur.

Bytový dom VionZdroj: EIA/ViOn – Invest

Zámer predložila úradom spoločnosť ViOn – Invest, ktorá patrí do skupiny akciovky ViOn. V regióne je jej meno dobre známe. Okrem stavebnej činnosti sa zviditeľnila najmä v športe. Majiteľ firmy Viliam Ondrejka je zároveň majiteľom miestneho futbalového klubu ViOn Zlaté Moravce.

V. Ondrejka bol odsúdený za neoprávnené vydržanie pozemkov v priemyselnom parku Zlaté Moravce. Nejde o prvý realitný projekt skupiny. Vion ešte začiatkom roku 2009 ohlasoval vznik projektu s troma stovkami bytov.

  • Tlačiť
  • 5