Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydrica sa odhaľuje. Pozrite si, ako má vyzerať nové centrum Bratislavy

03.04.2019, 17:00 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

Jeden z najočakávanejších projektov v Bratislave je bližšie k realizácii. Komplex Vydrica, ktorý má ambíciu predĺžiť centrum Bratislavy, ukázal aktuálne vizualizácie. Zároveň s nimi odhaľuje aj parametre prvej fázy celého projektu.

  • Tlačiť
  • 33

Vydrica je územie, ktoré sa rozprestiera pod hradným kopcom od Rybárskeho cechu po Zámocké schody a Most SNP. Ide o úzky pás s rozlohou 3,7 hektára, so zvyškami historickej Vodnej veže. O jeho využití sa hovorí už roky.

Dlhé roky čakania

Genéza celého developmentu sa začala ešte na prelome tisícročí. Práve vtedy predalo mesto lukratívne pozemky spoločnosti Avant. Predajná cena dosiala 202 miliónov slovenských korún. Na pozemku chcela spoločnosť postaviť byty, kancelárie aj obchodnú pasáž. Projekt však nerealizovala.

V roku 2004 areál kúpila spoločnosť Urbicon Invest, ktorý následne vyhlásil architektonickú súťaž. Jej výsledky predstavil investor verejnosti v roku 2007. O tri roky neskôr ukázal aj finálnu verziu, ktorá počítala s tým, že v novej štvrti vznikne 36-tisíc štvorcových metrov bytovej zástavby, 15-tisíc m² administratívy, takmer 14-tisíc m² obchodných nehnuteľností a 747 parkovacích miest.  

Aj napriek tomu, že developer získal územné rozhodnutie, stavať nezačal. Dlhé roky sa špekulovalo o predaji celého areálu. V roku 2016 bolo územie skutočne v oficiálnej ponuke. Skupine Urbicom Invest podnikateľov Ladislava Reháka a Petra Struhára sa však na jej predaji nepodarilo dohodnúť. 

Vizualizácia projektu VydricaZdroj: Vydrica Development

Spoločnosť Vydrica vlastnená Urbiconom ohlásila vo februári 2018 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 33

Tagy Lucron, Urbicom Invest, Vydrica