Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výstavba na Ostredkoch má novú podobu

06.12.2013 | Daniel Suchý

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

06.12.2013 | lebowski22

som posledny kto tu zbroji proti akemukolvek novemu developmentu len preto ze si ho nemozem dovolit, ale toto je ine kafe. ak by existovala trestnopravna zodpovednost pravnickych osob, tak toto je na urovni analneho znasilnenia a genocidy. tie pristavby....to je fakt jedno velke FU tym co tam ziju.

treba vsak pocitat s tym ze to prejde, pretoze nikto by neivestoval peniaze do takehoto narvhu a nezhovadzoval sa jeho prezentovanim keby to nemal patricne osetrene a podchytene.

toto je to co ma ist dole:
http://postimg.org/...

...lebo to je to asi prilis zelene. fakt som speechless.

06.12.2013 | petrisko

No veru neviem ci pod slovom revitalizacia sa neskryva …zastavajme vsetko ved ludia v meste zelen nepotrebuju :/ …stacia im byty a parkovanie

06.12.2013 | jozko_mrkvicka

"Účelom navrhovanej činnosti je modernizácia
časti sídliskového celku „Ostredky" v Mestskej
časti Bratislava - Ružinov, ktorá spočíva v návrhu
na zlepšenie existujúcej dopravnej situácie,
statickej dopravy v dotknutom území a v
návrhu jeho urbanisticko-architektonického
dotvorenia umiestnením nových bytových a
polyfunkčných domov, vytvorením námestia,
doplnenia parku a obohatenie územia o
kultúrny objekt."

http://www.ruzinov....

08.12.2013 | naseostredky

"Zahusťovanie Ostredkov domami a garážami, výrub veľkého množstva stromov a zastavanie zelene. Zníženie kvality bývania a oddychu na Ostredkoch, menej bezpečnosti, viac hluku a exhalátov. Výstavba má trvať 10 rokov. V etapách, v prachu a hluku. S nejasným financovaním."

http://naseostredky...

"Skutočnú revitalizáciu by mala riešiť mestská časť Ružinov a nie jednotlivá osoba a revitalizácia by mala byť súčasťou širokej verejnej diskusie, z ktorej vznikne územný plán."
http://www.ostredky.sk/

Vyzerá to, že ľuďom na svojom okolí skutočne záleží

08.12.2013 | Anna Kováčová

Tomu, kto si pozorne preštudoval avizovanú „REVITALIZÁCIU“, určite neušlo, že poupratovaním parkovacích státí na teréne údajne získame 199 nových miest.
To sa niekomu robí dopravná štúdia, keď si započíta pre miesta na parkovanie aj stojiská pre kontajnery a to hneď pred každou bytovkou. Vyrúbe stromoradie 40 ročných líp na Drieňovej ulici (presne 26 ks a to iba na jednej ulici) a vpustí dynamickú dopravu do slepej ulice pred materskú školu. Veď ľudia asi prestanú produkovať odpad, počkajú ďalších 40 rokov, kým nové stromy vyrastú a nechajú si zrážať deti priamo pred škôlkou.
Vytvárať nové parkovacie miesta na teréne na úkor zelene nie je v tomto priestore potrebné, nakoľko v súčasnosti postačujú väčšie záchytné parkoviská v okolí (jedno sa nachádza pozdĺž komunikácie na ulici Maximiliána Hella, druhé pri OD Budúcnosť a ďalšie dve sú po stranách OD Kozmos), nedostatok parkovacích miest sa prejaví práve po navrhovanej výstavbe bytových domov.
Navrhovaným zámerom sa výrazne zhorší už teraz napätá dopravná situácia, keď podľa zámeru v navrhovanom území pribudne pohyb ďalších cca 324 automobilov, ktoré okrem zvýšenia hlučnosti spôsobia aj zvýšenie prašnosti navrhovaného územia a v neposlednom rade aj zvýšeniu rizika kolízií automobilov s chodcami. Keďže v súčasnosti v uvedenom priestore denne parkuje 691 automobilov, navrhovanou výstavbou sa počet a zároveň aj pohyb automobilov zvýši o takmer 50 % !!!!
A na záver, ten podchod s napojením na Trnávku a všetky súvisiace križovatky sú projektom uvažovaným, ale ako sa píše „BEZ FINANCOVANIA“.

09.12.2013 | Peter Golej

O parkovacích miestach už napísali tí predo mnou. Ja si len dovolím reagovať na ten športový štadión s tribúnov, ktorý má byť postavený nad garážovým domom a budú ho obklopovať zo všetkých strán paneláky. Úprimne ľutujem obyvateľov, ktorí majú okná svojich bytov orientované na tento športový štadión. Buď tento štadión svojpomocne podpália, alebo sa z týchto bytov odsťahujú a prenechajú ich hluchonemým spoluobčanom. Výstavba 11 podlažnej budovy 5 metrov od frekventovanej komunikácii a 30 metrov od železničnej trate ... tak za tento nápad by som projektantovi odobral titul, alebo ešte v lepšom prípade by som ho prinútil aspoň 5 rokov bývať v tomto dome s oknami orientovanými na sever. Jediná prístupová komunikácia pre súčasných, ale aj budúcich obyvateľov nových domov je Trnávská - Mesačná ul. Už teraz je tam napätá dopravná situácia, keď okrem obyvateľov sídliska používajú tento vchod do sídliska aj šoféri, ktorí sa tu musia otáčať, aby sa dostali z Ivánskej cesty na Vrakúnsku cestu a ďalej. Úprimne neviem či tento projekt uzrie svetlo sveta ... možno ak tak, tak len ten 11 poschoďák + parkovacie domy. Lebo investor si proti sebe nepoštve obyvateľov jedného domu, ale hneď pätinu obyvateľov Ostredkov, ktorých sa predmetná revitalizácia má priamo či nepriamo dotýkať.

10.12.2013 | Herkulino

Za tento príspevok tlieskam - svätá pravda - ja tam bývam.... celé je to choré a zvrátené....

09.12.2013 | Murko179

Uz ste niekto isli rano alebo vecer po ulici Maximiliana Hella a Trnavskej? A teraz ked tu ma pribudnut este kopec bytovych jednotiek, cize spusta novych aut, tak to bude doslova kolaps kazdy den. A ked k tomu pripocitame tu znicenu prirodu, koli ktorej sa sem stahovalo vela mladych rodin a tak isto i moja. Vsetky byty pojdu s cenou smerom na dol, lebo kto by sa chcel z okna pozerat na 4 poschodovu garaz... Okolo Bratislavy je tolko volnych ploch na take to vystavby a vsetci sa tlacia do mesta.

10.12.2013 | Riston, s.r.o.

Stanovisko spoločnosti RISTON, s.r.o. ku podanému zámeru na zisťovacie konanie na MŽP SR „Revitalizácia sídliska Ružinov – Ostredky – Bratislava“.

Ctení Ružinovčania, obyvatelia Ostredkov, dovoľte aby sme reagovali na zverejnené informácie.
Spracovateľ zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie podal písomný zámer „Revitalizácie sídliska Ružinov – Ostredky“ na Ministerstvo životného prostredia,za účelom ZISŤOVACIEHO KONANIA, ktorého výsledkom bude rozhodnutie o konaní Povinného hodnotenia vplyvov na životné prostredie (EIA), ktorého účastníkom môže byť ktokoľvek, kto prejaví záujem, čiže aj obyvatelia Ostredkov.
V žiadnom prípade nejde o podanie na vydanie akéhokoľvek povolenia !
Naša spoločnosť dlhodobo komunikovala svoj zámer prezentovať projekt Revitalizácie sídliska Ostredky občanom Ostredkov a rovnako prezentovala, že svoj projekt predstaví práve po odborných pripomienkach tohto Zisťovacieho konania. Opakujeme, že po ukončení Zisťovacieho konania nás spoločne čaká povinné hodnotenie EIA.
Je nám ľúto, že vďaka podaniu na zisťovacie konanie došlo pravdepodobne k nedorozumeniu, napriek tomu že sme postupnosť jednotlivých krokov opakovane prezentovali aj na pôde MČ Ružinov.
Vďaka vzniknutej situácii si Vás aj touto cestou dovoľujeme požiadať o takéto spoločné stretnutie pod záštitou starostu, ktoré navrhujeme aj vzhľadom na vyššie uvedené informácie a vysvetlenie situácie na druhú polovicu januára.

RISTON, s.r.o.

10.12.2013 | Herkulino

....ja som jeden z tých "štastných" ľúdí ktorí sa doteraz tešili že bývajú na ostredkoch....presne v lokalite, ktorú sa chystáte zdevastovať pod zámienkou REVITALIZACIE....
My obyvatelia ostredkov Vás ani Vašu akože revitalízáciu NECHCEME!!!!! Ten krásny park bol pre väčšinu obyvateľov dôvovom na kúpu bytu, ktorých hodnota klesne nie na 0 ale ešte viac. NECHCEM A NEBUDEM sa z okna pozerať na NEPODARENY KLON garáží s ihriskom nehovoriac o tom, že už neuvidím z okna slnko, nechcem vyjsť z domu do parku, kde sme sedávali celé leto na lavičkách a relaxovali a teraz tam budú stáť odporné paneláky.....

Dlhodobo ste komunikovali svoj zámer prezentovať??? Komu??? ja som o ničom informovaná nebola a ani nikto z mojich susedov a známych!!!!!
To že sa chystáte zničiť park a úlne zle a neprakticky zahustiť sídlisko nie je nedorozumenie ale zlý sen!!!!!!!!

Stavajte si takéto monštrá pri svojich domoch a neničte naše!!!!!!!!!!!! Ja viem že vidina veľkých zárobkov je silná motivácia ale pre nás je ochrana nášho DOMOVA väčšia a budeme sa brániť!!! To že nás NIEKTO obral o zákonné právo prednostnej kúpy pozemkov pod našími domami a predal to poza naše chrbty niekomu kto má neustále nutkanie zničiť každý zelený kúsok trávy (odporná choroba všetkých developerov) nás nezastaví!!!!!! Ani to že sa doklady o zaradení parku z roku 1974 záhadne "STRATILI" z magistrátu....Ani to, že chodí po sídlisku zaplatený človek, ktorý strháva naše oznamy o chystanej devastácii a vyvreskuje že stavať sa bude a že nič nezmôžeme. Každý kto nie je retardovaný vie o čo ide...nakoniec po celej Bratislave je viac než dosť prázdnych novostavieb, kde chodia studenti brigádovať tým, že zasvecujú svetlá v bytoch ktoré sú prázdne. Aby to vyzeralo, že tam niekto býva. Tak načo stavať ďalšie hlavne keď to, čo bolo lákadlom tam už nebude????
A hlavne na nás nechodte s báchorkami o parkovacich miestach a kulturnom stánku a ostatných bláboloch...to je vaša priorita, nie naša.....Nie každý chce relaxovať v odpornom nákupnom centre...je veľa ľudí ktorý uprednostňujú prírodu...NEUVERITELNE, ZE????? inak máme blízko Avion, ten bohato postačuje....
My sme si naivne mysleli, že tou prvou petíciou sme sa Vás nadobro zbavili, bohužiaľ to nie je pravda....tak nám nič iné neostáva iba sa brániť, alebo rýchlo predať byty kým majú ešte nejakú cenu....Ale prečo sa máme nechať vyštvať z našich domovov?????????