Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výstavbu v Petržalke prehodnotia

21.02.2011, 15:40 | lmi | © 2011 News and Media Holding

Čerstvý starosta Vladimír Bajan požiada o nové stanovisko k Dolnozemskej bráne

  • Tlačiť
  • 3

O prehodnotenie stanoviska mesta Bratislava k plánovanej výstavbe polyfunkčného bytového domu na Jasovskej ulici požiada starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan bratislavského primátora Milana Ftáčnika, informovala tlačová agentúra TASR.

"Požiadam ho o prehodnotenie stanoviska mesta, ktoré nie je v súlade s územným plánom a ani stavebným zákonom," povedal V. Bajan, ktorý prijal predstaviteľov Petičného výboru, tí sú proti výstavbe.

Starosta informoval, že v júni 2010 magistrát podporil stanovisko Petičného výboru, ale v auguste názor zmenil. Petržalka minulý rok zamietla návrh na vydanie územného rozhodnutia na stavbu tohto objektu.

Odborný poradca výboru Bohumil Kováč z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity poukázal na paradox, že územie, kde má firma Vazex Group stavať, je kvalifikované ako stabilizované obytné územie, kde sa smie postaviť iba ak prieluka, i na nezrovnalosti v územnom pláne hlavného mesta.

Spoločnosť chcela postaviť 13-podlažný vežiak s necelými dvoma stovkami bytov. Išlo o lokalitu na okraji Petržalky smerom na Rusovce, v susedstve sa pripravovala aj prestavba areálu hotela Miva. Tú však taktiež zbrzdili protesty okolitých obyvateľov.

  • Tlačiť
  • 3