Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vytypovali ďalšie adresy, kde chce Vallo stavať nájomné byty

09.01.2020 | pol | TASR

Diskusia (23 reakcií) Pravidlá diskusie

09.01.2020 | equilibriums

Nebyť nákupu stíhačiek, tak môžeme v BA postaviť nájomných bytov celkom požehnane.

09.01.2020 | martin33

A ked nas kvoli tomu, ze nebudeme mat chraneny vzdusny priestor, niekto obsadi, aspon ho budeme mat kde ubytovat :-)

09.01.2020 | shaggy

Ja viem, že to bol vtip. Ale predstava, že pár stíhačiek pilotovaných sviatočnými pilotmi by nás ochránila pred reálnym útokom zo vzduchu (Čína, Rusko, USA), je tak strašne komická, až to musí byť vtipné aj národniarovi.

09.01.2020 | lux aeterna

Prečo by na nás mali Rusko, Čína či USA útočiť?

10.01.2020 | Brano L.

Skôr problém je v tom, že naša "elita" žije v zaprdenom chládočku nášho banánistanu. Ak by bola iná, mohla sa dávno pokúsiť o to spolupracovať s Poľskom alebo Českom na nákupoch a určite by sa to nerobilo takým spôsobom, ako teraz, keď sa to robí v poslednej chvíli a nárazovite.
Záver: myslieť si, že ochranu vzdušného priestoru nepotrebujeme je čistý egoizmus, ktorý si myslí, že budeme brať len výhody a nebudeme reálne prispievať k ochrane celej strednej Európy.
Keby sa takto správali Poliaci, tak by nemali dobre vyzbrojenú armádu a pozvali by všelijakých mužikov, aby ich obsadili.

09.01.2020 | Staromestsky bonvian

Mohol by pan Vallo povedat, kedy bude realne stat prvy najomny byt?
Lebo zadavanie architektonickych studii je super ako malovanie kruhov na cestu. Ale vysledok to nema, tak aby sme my menej progresivni vedeli, ze zase raz nedodrzal slovo.
(Ako s uzavretim mlynskych niv kde dal developerovi zadarmo naviac rok, ako s elektrickami, ako s opravou nadjazdu pri auparku. Preto si prosim datum.)
Dakujem

09.01.2020 | Darija

Nikdy. Je to len predvolebný krok, nakoľko sa postaral o dosť výrazné zníženie preferencií PSS v parlamentných voľbách svojimi veľkohubými rečami.

Možné riešenia sú. Uviedla som ich tu:
https://reality.etr...

09.01.2020 | @@@

aj keby to postavil ....predtym tušimže spominal tisicku bytov za 5 rokov to je len 200 bytov na rok v ba sa ročne ale dokonči okolo 2700 bytov ročne takže jeho 200 bytov by bola v podstate len omrvinka v tom celom a vyrazne trh neovplyvnila a po dalšie tych 1000 bytov by sa rychlo zaplnilo otazne by skôr bolo kto by mal na to narok skôr ....alebo by to zas bolo o vyvolenych ludoch

09.01.2020 | Darija

Presne tak. Je potrebné eliminovať výdavky zo spoločnej kasy, ktoré v konečnom dôsledku nič neriešia a sú realizované v netrhovom prostredí, ktoré je baštou pre korupciu a klientelizmus. Príkladov spolupráce štát - súkromná spoločnosť pri zabezpečovaní dostupného bývania je v zahraničí neúrekom.

09.01.2020 | Matej Jelínek

A ako by ste postupovali vy? Ako si predstavujete, že to funguje?

My ako developer máme za sebou už nejaký projekt a vždy musíme urobiť v úvodných fázach aj architektonickú štúdiu, lebo bez nej nezískate povolenia, neviete bližšie kalkulovať ekonomiku a urobiť ďalších x vecí, napríklad aj upresniť dátum ukončenia. Ak nám viete ušetriť finančné prostriedky a čas a dať nám know ako to robiť bez architektúry, príďte prosím k nám a naučte nás to. Úplne bežne v Bratislave trvá aj menší bytový projekt 10 rokov vrátane prvých náčrtov, myšlienok, konceptu, kúpy pozemku, získanie povolení až po výstavbu a odovzdanie bytov.

Btw. aj keď je to primátor Bratislavy, za termín získania povolení sa zaručiť nevie aj keby spravil projekt na 150%. Povoľovacie procesy majú stále v rukách mestské časti, takže stačí, že sa s tým niekto nestotožní z politických dôvodov a bude sa to naťahovať. No začať niekde treba. Pre nás je to síce konkurencia, ale ja snahu jeho aj jeho teamu oceňujem. Môžeme len dúfať, že keď to teraz niekto začne, tak to potom niekto ďalší aj dokončí :)

09.01.2020 | @@@

vždy len vyhovorky a plne vrecka :D :D :D

09.01.2020 | Staromestsky bonvian

Chapem, ze pre Atrios je fajn im to za peniaze namalovat, aj na cudzich pozemkoch, ako pan Vallo pise, ze bude postupovat......
vam je to fuk, chcete svoje peniaze za studiu. Co bude dalej je fuk.

09.01.2020 | elon

Tisíc bytov už začína byť celkom slušne číslo. Investorom o to menej zostane na kúpu a zopár ľudí bude asi sklamaných že tie bytové výpredaje sa akosi nematerializuju. Tak snáď aspoň na najmy to bude tlačiť aby boli nižšie.

09.01.2020 | @@@

tisicka je malo ved to chcu rozložiť na niekolko rokov tušimže sa spominalo 5 rokov tak to je 200 bytov na rok ....a to je malo kedže v ba sa ročne dokonči okolo 2700 bytov a domov takže 200 bude len mala čast ktory vyrazne neovplyvni ceny dole

a potom je tu ešte jedna vec tisic bytov je malo ale zas na druhej strane dosť pre svojich ludi takže kto tam bude byvať na zaklade akeho vzorca sa vyberu ludia aby sme nezistili že tie najomne byty nakoniec obyvaju len vyvoleny ludia

09.01.2020 | elon

Myslíš neovplyvní ceny hore.

09.01.2020 | lux aeterna

Ja len dúfam, že táto vizualizícia: (https://www.yimba.sk/clanky/kde-v-bratislave-vzni­kne-najomne-byvanie) je len vtip...nájomné bývanie s veľkometrážnymi terasami? Také byty idú v pohode aj po 300 000+€
To má byť akože pre koho? Vallových ľudí?

Treba vystavať čo najviac 1,5 a malometrážnych 3 izbových bytov, aby šancu dostali najmä mladí (či jednotlivci alebo mladé rodiny)..za priateľné regulované nájomné. Nech sú schopní si nasporiť na vlastnú nehnuteľnosť a nie sa zadlžovať na 30 rokov za nejakých pár desiatok m2 a šúchať nohami do konca života.

Do svojich dajme tomu 40-tich rokov, nech žijú v nájmoch a potom nech sa usadia, kde chcú žiť..Tie byty potom pôjdu ďaľšej generácii a ich vlastnú nehnuteľnosť zdedia potomkovia, ktorým sa bude o to ľahšie žiť.

...a J&T, PENTA a im podobní "nebudou mít co žrát" :D

09.01.2020 | Bjorni

Dopravne je to uz teraz peklo. Som zvedavy dokedy toto nafukovanie Bratislavy, bez potrebnej infrastruktury vydrzi.

09.01.2020 | @@@

chyba blavy je to že je roztiahnuta namiesto zhustovania sa viac a viac raztahuje načo potom su ludom potrebne viac auta ....

presne kvoli tomu v usa tiež vo velkych mestach využivaju tolko aut lebo su priliš roztahane ...

ale ked su mesta ovela viac zhustene potom sa lepšie využiva aj verejna doprava a po dalšie aj vzdialenosti peši su ovela bližie tym padom ludia maju ovela bližšie k cielu a nemusia využiť aut alebo aj ked ho využiju tak nezotrvaju v nom tak dlho lebo to nie je tak daleko .....

ale ba je priliš roztiahnute mesto zustota zaľudnenia je velmi nizka okolo 1200 obyvatelov na km2 čo dosahuju často vyššie spomenute mesta v usa ktore maju okolo tisic obyvatelovna km 2 ...taki londín ma okolo 5 tisic obyvatelov na km2 susedna viedna alebo aj berlin okolo 4tisic obyvatelov na km2 ...mnohe europske mesta maju hustoru ovela vyššiu ako 2tisic obyvatelov ......

ale to je slovensko vždy isť opačne ako ostatny a potom sa stažovať prečo su take nasledky ....alebo niektory čakaju sedem prudovku v jednom smere ako v dubaji cez cele mesto :D :D :D

09.01.2020 | Darija

Veľmi správne.

09.01.2020 | citatelTrendu

3@-môžeš si pred svoju bytovku postaviť ďalšiu, hoci aj meter od svojej. Budeš určite happy, veď ty chceš zahusťovať. Tak nech sa páči, poď na to.

09.01.2020 | elon

Co tak stavať vyššie budovy?

10.01.2020 | peterval

Súhrn doterajšieho pôsobenia Valla vo funkcii primátora BA:
- drastické zvýšenie dane z áut a očakávané príjmy pre Vallov team niekoľko desiatok miliónov eur
- dvojnásobné zvýšenie dane z nehnuteľnosti a opäť príjmy v miliónoch eur pre Vallov team
- namiesto zoštíhlenia byrokracie a úradníkov na magistráte, Vallo vytvoril cca 160 nových úradníckych miest - a dosadil na ne svojich známych
- tam kde nevytvoril pre svojich známych nové miesta, vymenil viacerých bývalých manažérov a úradníkov za svojich známych ( napr škandál v MHD)
- zvýšenie cien z odpad a služby
- uzatváranie nových zmlúv, kde Vallo milióny občanov prerozdeluje cez zákazky ( a tu treba hľadať príčinu zavedenia nových drastických daní na plecia občanov)
- Vallo dvíha drasticky dane napriek tomu, že dostal zo štátneho rozpočtu viac ako pred rokom
- sám sebe navrhol zvýšenie platu na cca 6000 eur, čo je viac ako majú najvyššie štátne posty

11.01.2020 | citatelTrendu

Toto už je paródia na Valla:

FOTO: Prečo priestranstvo na Komenského námestí opäť slúži ako parkovisko?
(priestor namaľovali na zeleno, na pár dní dali pinpongový stôl a teraz...potichúčku, sa tam opäť parkuje. Ale veľkohubo prezentovali nové námestie a zeleň Progresívci.)
https://www.bratisl...