Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Modrej gule v centre Bratislavy budú štartovacie byty

12.05.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Štartovacie byty, téma to nekonečná. Tentoraz s prívlastkom nadštandardné, vzniknú v objekte známom ako Modrá guľa oproti prezidentskému palácu v centre Bratislavy. Niekdajšiu reštauráciu a hlbšie v histórii obchod s koloniálnym tovarom nahradí bývanie. Projekt si ponechaním názvu Modrá guľa berie inšpiráciu z minulosti.

  • Tlačiť
  • 14

Na siedmich zrekonštruovaných podlažiach pripraví investorská firma Macho, s.r.o., 76 bytov rôznych veľkostí so zameraním na dvojizbové jednotky s orientáciou aj do nádvoria aj do rušnej križovatky na Suchom mýte. Predaj začal v máji, s prestavbou štartuje firma v týchto týždňoch a dokončenie je naplánované na leto budúceho roka.

Ceny bytov s výmerami od necelých 28 štvorcových metrov až po 140 na najvyššom poschodí sa výraznejšie odlišujú a siahajú od 2 300 až po 3-tisíc eur/m2 vrátane DPH. Najmenší byt tak stojí vyše 80-tisíc a napríklad trojizbová jednotka na treťom podlaží viac než 240-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je niekoľko bytov predaných a rezervovaných.

Vzniknú aj administratívne a komerčné priestory sčasti na oboch prvých podlažiach. Parkovanie má priniesť nádvorie domu, kde sa parkuje aj dnes, kapacita dosahuje 30 státí. Jedno miesto stojí 25-tisíc eur. Ďalšie potrebné zabezpečil investor dohodou s hotelom Crowne Plaza v susedstve, čo je využívanou praxou pri novostavbách v centre, rovnako je na tom napríklad projekt City Gate na Gorkého. Otázna je reálna prax po dokončení projektu.

Investorská firma Macho sa špecializuje takmer výlučne na štartovacie bývanie. Stojí za prestavbou objektu na Jelenej pod hlavnou železničnou stanicou, projektom Papaver vo Vlčom Hrdle a v príprave má mnohé ďalšie. Spoločnosť je personálne prepojená aj s pripravovanou druhou etapu Avidolu v Trnávke.

Štartovacie byty zažívajú v hlavnom meste boom, či už v podobe novostavieb alebo prestavby starších objektov. Potenciálni klienti majú na výber Prima park, Dornyk, Stromovú, Ružinovskú jedničku, Miletičovu 5 a 60, Rača Paseky a ďalšie.

View Modrá guľa in a larger map
  • Tlačiť
  • 14

Tagy Macho, štartovacie bývanie