Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z predkrízových dvojičiek je projekt s 356 bytmi. Investor nemá pod kontrolou pozemky

26.02.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Ešte v roku 2008 predstavili v košickej mestskej časti Krásna projekt dvoch vysokých bytových domov, ktoré sa mali stať dominantou vstupu do metropoly východu. Po dekáde predkrízový projekt ožil v novej podobe, no od realizácie je, zdá sa, ešte stále ďaleko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Košice

Návrh „dvojičiek“ poznajú obyvatelia košickej Krásnej už viac ako desať rokov. Za investíciou bol miestny podnikateľ Ján Fellegi, ktorý šéfuje aj firme EEI. Tá v Košiciach prevádzkuje niekoľko rokov parkovací systém. Mesto sa firme snaží vypovedať zmluvu, aby systém získalo výlučne do svojej správy. Strany sa však pre to dostali do sporu, ktorý riešia súdy.

J. Fellegi stojí aj za firmou Goke, ktorá navrhuje výstavbu v Krásnej. Eseročku oficiálne vlastní cyperská firma Madrano Investments. Goke sídli na rovnakej bratislavskej adrese ako EEI.

Blízko k politikom

Projekt pôvodne 15-poschodových vežiakov na vstupe do Košíc predstavil J. Fellegi ešte v roku 2008. V súvislosti s plánovanou výstavbou sa menil aj územný plán, ktorý v tom čase nedovoľoval viacpodlažnú zástavbu.

Neprehliadnite

Poslanci tu napokon schválili 12-poschodový polyfunkčný objekt, no ten sa nikdy nerealizoval. Pozemky pri križovatke ulíc Golianova a Ukrajinská v Krásnej sú tak dodnes nezastavané, s dokončením sa pritom pôvodne počítalo v roku 2011.

Celý projekt dvojičiek vyvolával v minulosti pochybnosti najmä pre prepojenie J. Fellegiho na vtedajšieho starostu Krásnej Mareka Kažimíra. Obaja zámer výstavby v lokalite predstavovali bok po boku, mestská časť 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Košice

Diskusia (0 reakcií)