Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Druhá etapa na Machnáči odštartovala

11.10.2013, 05:40 | ds | © 2013 News and Media Holding

Prvé dve bytovky pri Horskom parku dokončujú, zároveň sa začína výstavba zvyšných štyroch

  • Tlačiť
  • 16

Tagy

Strabag

Výstavba bytového projektu Rezidencie Machnáč pri bratislavskom Horskom parku pokračuje druhou etapou. Prvé dve štvorpodlažné budovy s 32 bytmi budú hotové v tomto mesiaci.

Zároveň sa začína výstavba zvyšných štyroch, ktoré majú byť dokončené v polovici roka 2015. Prinesú 138 dvoj-, troj- a štvorizbových bytov s výmerami od 63 do 115 štvorcových metrov a 180 parkovacích miest.

Podľa developera je prvá fáza vypredaná a v druhej je aktuálne predaná viac ako polovica bytov. Pred štartom výstavby sa predávali so zľavou.

Ceny sa pohybujú od takmer 1 900 do vyše 2 200 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Najlacnejšie dvojizbáky tak vyjdú na takmer 155-tisíc eur a najdrahšie štvorizbáky s veľkou terasou na takmer 300-tisíc.

Hoci po kríze sa stále predávajú skôr menšie byty, Rezidencie Machnáč sa zamerali na štvorizbové, ktoré v projekte prevládajú. Aj dvojizbové byty však začínajú s výmerami od 63 m2. Podľa internetovej stránky projektu je predaj jednotlivých typov bytov rovnomerný.

Spoločný projekt spoločností Strabag-Zipp Development a Tatra real financuje Tatra banka a stavia Zipp Bratislava. Výstavba na pozemku ohraničenom Drotárskou cestou a areálom bývalého amfiteátra sa začala v lete minulého roku.

Foto: Rezidencie Machnáč

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Strabag