Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Začína sa výstavba Matadorky, napreduje aj susedný projekt

09.06.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Premena prvej časti rozsiahleho areálu bývalej továrne Matador v Petržalke štartuje. Developerská spoločnosť VI Group už začala s prípravou pozemku pre výstavbu komplexu Matadorka s 335 bytmi a apartmánmi. Zároveň ožíva aj susedný projekt spoločnosti Neo-Real.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

VI Group postaví pri križovatke Úderníckej a Kopčianskej ulice objekt pozostávajúci z dvoch častí – 29-podlažnej budovy s výškou 85 m a šesťpodlažného krídla. Vo vnútri medzi nimi vznikne parkovací dom s jedným podzemným a štyrmi nadzemnými podlažiami, ktorý bude mať zelenú strechu s oddychovou zónou a multifunkčným ihriskom.

Na prízemí vznikne 15 obchodných priestorov a materská škôlka. Celková plocha občianskej vybavenosti tvorí vyše 1 200 štvorcových metrov. V Matadorke bude 491 parkovacích miest, z toho 373 v garážovom dome.

Predaj bytov sa začal koncom januára. V týchto dňoch VI Group dala do predaja aj zvyšné jednotky na najvyšších poschodiach. „Aktuálne je v projekte predaných viac ako 110 bytov,“ hovorí Juraj Duška, konateľ developerskej spoločnosti.

MatadorkaZdroj: VI Group

V Matadorke prevažujú dvoj- a trojizbové byty doplnené o zopár jednoizbových a štvorizbových. Výmery sa pohybujú od 30 do 120 štvorcových metrov. Ceny dosahujú od 84-tisíc do 430-tisíc eur. Kým na nižších podlažiach sa na začiatku predaja pohybovali okolo 1 700 až 1 900 eur za štvorcový meter, na najvyšších podlažiach idú aj tesne nad tri tisícky.

Na pozemku sa už začali prípravné práce, aktuálne sa búra hala bývalej továrne. Následne sa začne stavať. Ukončenie výstavby je plánované do konca roka 2019, noví obyvatelia by sa mali sťahovať na jar nasledujúceho roka.

Neprehliadnite

Priamo v susedstve Matadorky vlastní pozemky spoločnosť Neo-Real. Zámer ich zástavby predstavila v septembri 2015. Nedávno požiadala o vydanie územného rozhodnutia. Postaviť tu chce v dvoch etapách štyri polyfunkčné bytové domy s výškou šesť až dvanásť podlaží.

Spolu vznikne 308 bytov, vyše tisíc štvorcových metrov občianskej vybavenosti a 383 parkovacích miest. V tretej etape, ktorá nie je obsahom aktuálnej žiadosti, plánuje ešte administratívnu budovu. Projekt Neo-Realu je zakreslený aj v nových vizualizáciách od VI Group, ktoré sú súčasťou tohto článku.

Matadorka - aktuálne prebieha búranie haly a príprava staveniskaZdroj: VI Group

Na okraji areálu sa pripravuje aj menší projekt Smartti. Developerská spoločnosť YIT Slovakia minulý mesiac predložila zámer na výstavbu štyroch domov so 143 malometrážnymi bytmi a apartmánmi na posúdenie vplyvov na životné prostredie. YIT spolupracuje aj na projekte spoločnosti Hydronika Nova na susedných pozemkoch v rámci areálu Matadoru.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Matador, VI Group

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát